Nové produkty v nabídce Continental

7. dubna 2021, 15:35

Firma Continental představuje novinky ve svém sortimentu, a to nový TSD s montážními šrouby, TOOL BOX V08 pro EA288 a EA211 a ozubený řemen pro mladé vozy VW Golf.

TSD s montážními šrouby Continental

Nový TSD s montážními šrouby

Torzní tlumiče vibrací (TSD) zajišťují klidný chod řemenu, protože tlumí vibrace klikového hřídele. Zvyšuje se tak jízdní komfort a prodlužuje životnost komponentů řemenového převodu.

V nabídce Continental TSD podložek je nyní 10 nových typů, které jsou dodávány rovnou se správným upevňovacím šroubem. Zákazníci si je tak již nemusejí objednávat samostatně.

„Ve většině případů má smysl vyměnit při výměně TSD podložky zároveň i šroub,“ říká Adrian Rothschild, vedoucí produktového managementu EMEA. Proč? „Podle specifikací výrobce je při výměně TSD často nutné vyměnit současně i šroub. Používají se při tom takzvané rozpínací šrouby, které nyní můžeme dodávat přímo.“

Sortiment by se měl neustále rozšiřovat, protože s těmito kompletními balíčky mají montéři k dispozici všechny náhradní díly, které potřebují k rychlé výměně TSD podložky. Lze je poznat podle zkratky „S“ za typovým označením. Pokrývají nejdůležitější způsoby použití na trhu:

  • VD1094S např. pro Citroen 1.6 HDi
  • VD1080S např. pro Peugeot 2.0 HDi
  • VD1104S např. pro Nissan 1.9 dCi
  • VD1002S např. pro VW 2.TDi
  • VD1105S např. pro BMW 3.0d
  • VD1110S např. pro Ford 2.0D
  • VD1120S např. pro BMW 2.0d
  • VD1113S např. pro Renault 1,5 dCi
  • VD1127S např. pro BMW 18d
  • VD1031S např. pro Opel 2.2DTI

TOOL BOX V08 Continental

Všestranný pomocník do dílny: Nový TOOL BOX V08 pro EA288 a EA211

Nový TOOL BOX V08 je nyní k dispozici pro opravy motorů Volkswagen EA288 a EA211. Nářadí, které obsahuje, se hodí pro opravy ozubených řemenů u téměř 90 % všech vozidel koncernu Volkswagen vyrobených od roku 2013, a to díky modulární platformě MQB. S ní našly motory 1.4 l – 2.0 l TDI u Volkswagenu uplatnění nejen v modelu Golf, ale také ve vozech SEAT Leon, Škoda Octavia, Audi A3 a v mnoha dalších vozech koncernu. Díky této standardizaci je TOOL BOX V08 v současnosti všestranným pomocníkem v každodenní servisní praxi.

Obsahuje vše, co profesionálové potřebují pro svou práci: od A jako aretační čep přes montážní nástroj pro vačkový hřídel až po z jako zařízení pro napínání ozubeného řemene. Nářadí je vyrobeno z kvalitní oceli a je úhledně uloženo v robustním ochranném kufříku s praktickou pěnovou vložkou. Registrovaným servisům samozřejmě poskytuje firma i na toto nářadí 5letou záruku.

Ozubený řemen pro vozy VW Golf Continental

Nový ozubený řemen pro mladé vozy VW Golf

Vozy VW Golf brázdí silnice od roku 2018 sice teprve 2 až 3 roky, ale často již mívají najeto i více než 100.000 kilometrů. Vozidla s robustními motory 2.0 l TDI se totiž často používají jako neúnavní dříči při každodenním dojíždění. Důsledek: I u těchto relativně mladých vozů bývá výměna ozubeného řemene na spadnutí.

Jako první na trhu s náhradními díly nabízí Continental s ozubeným řemenem CT1229 řešení. Hřbet řemene je vyroben z tepelně odolného tkaniva z polyamidu, elastomerové těleso je tvořeno vlákny zesíleným polymerem s vloženými, délkově stabilními tažnými provazci – pro další desítky milionů prohýbacích cyklů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!