Proč si vybrat brzdové destičky TRW Elektric Blue?

9. srpna 2021, 12:47

Velmi dynamický rozvoj trhu s elektrickými a hybridními vozy způsobil, že se změnil pohled na mnoho automobilových součástek. Doposud například brzdové destičky měly být hlavně účinné – to bohatě stačilo. U elektromobilu nebo hybridního vozu se však nyní počítá i něco navíc. Těmto specifickým požadavkům vyšla společnost TRW spadající do portfolia ZF Aftermarket vstříc a vyvinula brzdové destičky Electric Blue.

brzdové destičky TRW Elektric Blue

Je pravda, že první elektromobil vyvinul již v roce 1895 Thomas Parker, ale teprve v posledních několika letech jsme svědky prudkého nárůstu zájmu o alternativní pohony založené na elektrifikaci. Čistě elektrické a hybridní automobily (konvenční nebo plug-in) přestaly být pouhou kuriozitou pro excentriky, kteří rádi experimentují, ale staly se plnohodnotnou a rozumnou alternativou k automobilům se spalovacími motory.

Elektromobily se skvěle hodí do města, přičemž jejich každodenní používání usnadňuje rostoucí síť veřejných nabíječek. Hybridní vozy také přinášejí možnost vyzkoušet si “jízdu na elektřinu” a v případě verzí plug-in umožňují pohybovat se téměř zcela bez emisí, ale zároveň eliminují omezující dojezd čistě elektrických verzí. Elektromobily mohou být velmi úsporné, levné na provoz, jednoduché na servis a co je stejně důležité, jsou velmi pohodlné. A právě v tom spočívá největší výhoda tohoto typu vozu – ticho při jízdě.

Ticho – jak o něj pečovat?

Elektrické a hybridní automobily mohou při správném a obratném používání plynového pedálu jezdit velmi úsporně. Pokud však potřebujete dynamickou akceleraci, elektromobil nabídne maximální výkon v mžiku. Každý řidič, i ten, který je velkým příznivcem konvenčních motorů, ocení okamžitou reakci na plynový pedál. Ocení také nebývalé ticho při jízdě a s ním spojené pohodlí. Aby ticho zůstalo zachováno, musí být splněny správné podmínky.

Samotný elektrický pohon je téměř neslyšitelný. Akustický komfort ovlivňuje také vhodná zvuková izolace vozu a výběr správných dílů, které minimalizují generovaný hluk. Stačí špatné pneumatiky, brzdové kotouče nebo brzdové destičky, aby se snaha vývojářů minula účinkem. Společnost TRW proto vyvinula brzdové destičky, které poskytují akustický komfort i při intenzivním brzdění z vysokých rychlostí při zachování maximálního výkonu.

Nicméně se také objevují obavy o bezpečnost spojené s tím, že elektromobily nevydávají žádný hluk. Co se však týče komfortu řidiče, jsou hluk a vibrace uvnitř vozidla nepřijatelné. Zjednodušeně by bylo možné položit si otázku, jestli absence brzdného hluku snižuje výkon systému? Testy ukázaly, že brzdové destičky TRW Electric Blue vyrobené s novým revolučním složením třecího materiálu produkují méně NVH (vibrací a obtěžujícího hluku). Jsou také vybaveny speciálními vícevrstvými antivibračními podložkami a potaženými pružinkami, které tlumí hluk a vibrace. To vše umožnilo vytvořit maximálně účinné brzdové destičky, které jsou jednoduše tiché a neovlivňují pohodlí.

brzdové destičky TRW Electric Blue testování

TRW Electric Blue – ticho a výkon

Společnost ZF Aftermarket se zapojuje již do raných fází vývoje budoucích automobilových technologií. To umožňuje komplexní implementaci nových produktových a servisních řešení na aftermarketu. Patří mezi ně i první brzdové destičky na světě pro elektrická a hybridní vozidla, které pomáhají výrazně snížit hluk a vibrace vznikající při brzdění. Vysoká úroveň inovace výrobků se snoubí s kvalitou služeb orientovanou na potřeby trhu: brzdové destičky TRW Electric Blue jsou dodávány s příslušným příslušenstvím pro rychlou a snadnou montáž.

Četné testy prokázaly, že destičky TRW Electric Blue, vyrobené s novým revolučním složením materiálu FMG 53, produkují méně NVH (tj. hluku, vibrací a drsnosti), což dále podporuje speciální vícevrstvá tlumicí podložka. Navíc se zredukovalo množství prachu, což se projevuje nejen čistými ráfky bez těžko odstranitelného dehtu, ale také ochranou životního prostředí – méně škodlivých kovů, jako je měď znečišťující vodu.

 

Je dobré vědět, že brzdové destičky TRW Electric Blue lze nyní namontovat na 98 % všech modelů s elektrickým pohonem na evropském trhu a na 92 % modelů s hybridním pohonem.

Druhý film z cyklu #DobréVědět najdete pod linkem:

Doporučujeme vám navštívit webové stránky, kde se můžete podrobněji seznámit s nabídkou výrobků značky TRW: www.trwaftermarket.com/pl nebo novinky můžete sledovat na funpage TRW Polska www.facebook.com/TRWPoland/.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!