Dayco rozšiřuje svou nabídku v oblasti tepelného managementu o elektrická vodní čerpadla pro elektrická, hybridní a tradiční vozidla

13. prosince 2021, 12:02

Společnost Dayco, přední dodavatel motorových dílů a řídicích systémů pro automotive, průmysl a aftermarket, rozšiřuje své portfolio tepelného managementu o elektrická vodní čerpadla (E-Pumps) nejen pro hybridní a elektrická vozidla (EV), ale i pro vybrané tradiční vozy poháněné spalovacími motory (ICE).

Pokud jde o elektromobily a některé hybridní aplikace, jsou e-čerpadla jediným řešením, které zajišťuje ku případu správné řízení teploty měničů a sad baterií.

Výrobci vozidel na celém světě jsou pod velkým tlakem na snižování emisí a spotřeby paliva, a proto spolupracují se systémovými specialisty, jako je Dayco, na vývoji řešení pro originální výbavu (OE), aby těchto cílů dosáhli.

V dnešní době je pro maximalizaci účinnosti tepelného managementu ICE nezbytné udržovat různé provozní teploty v okolí motoru. Například pro optimalizaci spalovacího procesu musí být oblast hlavy válců o několik stupňů teplejší než blok, kde je pro zlepšení výkonnostních charakteristik oleje nutné, aby byl chladnější. Tyto rozdíly by nebyly možné bez dělených nebo duálních chladicích systémů a použití přídavných elektricky ovládaných e-čerpadel „na vyžádání“, která doplňují a v některých aplikacích nahrazují mechanické čerpadlo systému.

Aby společnost Dayco podpořila své aftermarketové zákazníky po celém světě a poskytla autoservisům potřebná řešení pro servis a opravy, zařadila do svého programu tepelného managementu širokou škálu hlavních a pomocných elektrických čerpadel. Nabídka vodních čerpadel, která jsou samozřejmě vyráběna podle standardů odpovídajících OE, se soustavně vyvíjí a odráží požadavky neustále se měnícího trhu.

Pro další podporu nabídky e-čerpadel poskytuje společnost Dayco také technické poradenství a tipy pro montáž a komplexní katalogovou podporu, aby zajistila, že tyto novinky v sortimentu budou vynikajícím řešením pro distributory i servisy na aftermarketu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!