Dva nové výrobky pro e-mobilitu od Liqui Moly

6. května 2022, 14:42

Společnost LIQUI MOLY vyvinula chladivo pro palivové články a speciální převodový olej pouze pro elektromobily. Oba produkty jsou již k dispozici. 

Liqui Moly novinky

V Evropě, USA a dokonce i ve velké části Asie je elektromobilita nezastavitelná. Ačkoliv i v příštích desetiletích bude počet vozidel s konvenčním pohonem mnohem vyšší než počet alternativních pohonů, specialista na maziva z Německa se připravuje na převrat v mobilitě.

„Obecně bude existovat kombinace různých konceptů pohonů,“ říká David Kaiser, vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti LIQUI MOLY. „Každé vozidlo a každý výrobce vyžaduje jiné požadavky. Při našem výzkumu dbáme na to, abychom splňovali všechna povolení a požadavky a poskytovali nejvyšší kvalitu.“

Chladivo pro palivové články FCF 20 od LIQUI MOLY na bázi etylenglykolu v kombinaci s neiontovými aditivy je elektricky nevodivé a spojuje optimální odvod tepla s vynikající snášenlivostí materiálu a odolností proti stárnutí.

„Množství tepla generované bateriemi a palivovými články je enormní. Požadavky na chladiva rovněž. Náš přípravek FCF 20 je určen nejen pro odvod tepla, ale nabízí také dlouhodobou ochranu všech komponentů, která je pro LIQUI MOLY typická,“ říká Kaiser.

Optimální odvod tepla je u palivového článku absolutně nutný, protože vznikající množství tepla může být vyšší než u klasických, srovnatelně silných spalovacích motorů. Tak lze zaručit maximální životnost dílů. Produkt je také vhodný pro Toyotu Mirai, která je považována za průkopníka v oblasti technologie palivových článků.

Další vývoj se zaměřuje na vozidla s čistě bateriovým napájením, která se na silnicích objevují mnohem častěji.

„Tvrzení, že elektromobily nepotřebují olej, je mylné. Ty dokonce potřebují velmi kvalitní mazivo pro převodovku,“ říká David Kaiser.

I zde nabízí LIQUI MOLY správnou kapalinu, která je určena pro vysoký točivý moment výkonných elektromotorů. Nový převodový olej Top Tec Gear EV 510 splňuje přísné požadavky výrobce Tesla. Podle označení EV (Electric Vehicle) se pozná, že tento produkt LIQUI MOLY byl vyvinut výhradně pro elektrická vozidla. To ale není všechno.

Novými produkty rozšiřuje dodavatel kompletního sortimentu své portfolio přibližně 4.000 výrobků a doplňuje svou nabídku směrem k alternativním pohonům.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!