Continental představil další generaci moderních brzdových systémů MK C2

22. června 2022, 11:34

Technologická společnost Continental představila další generaci elektrohydraulického brzdového systému MK C1. I když nabízí vyšší výkon, je MK C2 kompaktnější a lehčí, takže jej lze mnohem snadněji integrovat do menších modelů vozidel a kompletních platforem vozidel s různými koncepcemi pohonných jednotek a různými instalačními prostory.

MK C2 Continental

Podařilo se snížit počet součástí a snížit náklady. Přechodem na multilogickou architekturu se dvěma nezávislými oddíly, a tedy s redundantní záložní úrovní, se tak zvyšuje dostupnost systému pro další zákazníky, což je zejména důležité s ohledem na automatizované řízení.

Stejně jako MK C1 je MK C2 takzvaným systémem „brake-by-wire“, ve kterém je brzdový pedál oddělen od skutečného vytváření tlaku. To otevírá výhody rychle rostoucí důležitosti: kolem 80 nebo i více procent všech zpomalení elektromobilu může být elektrická energie zpětně generována prostřednictvím rekuperačního brzdění, když je aplikován normální styl jízdy. Brzdový pedál by měl poskytovat řidiči stejnou odezvu, i když brzdy kol ve skutečnosti nepoužívá. Na druhou stranu během automatizovaného řízení dokáže MK C2 s vysokou úrovní dynamiky vyvinout brzdný tlak během pouhých 150 milisekund, kdykoli automatika nebo asistenční systém řidiče vyžaduje tlak. Opět se tak děje, aniž by řidiče zneklidňovala citelná reakce pedálu.

Nový přístup k architektuře brzdového systému

V závislosti na požadavcích zákazníka lze MK C2 použít s mechanickým pedálem (= s hydraulickou zpětnou vazbou) nebo s elektronickým pedálem (= bez hydraulické zpětné vazby, tj. varianta MK C2 EP). U varianty MK C2 EP řidič sešlápne na samostatný elektronický brzdový pedál. Senzory detekují požadavek řidiče na brzdnou sílu. Elektromotor systému následně vygeneruje hydraulický tlak.

Díky multilogické architektuře a redundantní úrovni záložních zdrojů zůstávají funkce dostupné i v případě poruchy, takže řidič má neustálou podporu. Navíc může být např. redundantně ovládána parkovací brzda, takže je zbytečný mechanický zámek převodovky, který jinak zajišťuje bezpečné držení vozidla.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!