Sady pro opravu elektrických pohonů náprav na míru v nabídce ZF Aftermarket

18. prosince 2023, 15:36

Společnost ZF Aftermarket posouvá svůj sortiment pro elektrický pohon na další úroveň: Po produktech z oblasti údržby, jako je například ZF Lifeguard e-Fluids vyvinutý speciálně pro elektrická a hybridní vozidla, jsou nyní k dispozici první produkty z oblasti oprav. Díky novým opravárenským sadám mají nyní nezávislé autoservisy přístup ke specifickým náhradním dílům pro elektrické pohony náprav.

ZF Aftermarket sady

Elektromotory jsou považovány za mimořádně nenáročné na opotřebení a ve srovnání se spalovacími motory mají jen několik pohyblivých součástek. Bylo by však chybné z toho vyvozovat, že elektromobily nebudou vyžadovat žádné opravy svých pohonných systémů. Po letech provozu může i zde dojít k poškození komponentů – ať už v důsledku znečištění nebo koroze kontaktních bodů, ztráty těsnosti, pokousání zvířaty nebo nehod.

Často nejsou postiženy centrální komponenty, jako je elektromotor nebo výkonová elektronika, ale pouze periferní díly, jako jsou snímače, zástrčky, kryty nebo kabely. Až dosud byly náhradní díly k dispozici pouze u výrobce vozu, protože na většinu elektromobilů se stále vztahovala záruka výrobce. To se však s přibývajícím věkem vozidel mění.

Nezávislé servisy se nyní stále častěji zabývají opravami elektromobilů a potřebují k tomu příslušné náhradní díly. Společnost ZF jako jeden z předních světových výrobců elektrických pohonů nyní poprvé zpřístupňuje své výrobky aftermarketu prostřednictvím své aftermarketové divize. Zpočátku se jedná o speciálně sestavené sady pro celkem 43 variant oprav elektrických pohonů náprav. S novými sadami mohou servisy provádět například tyto opravy:

  • vyměnit netěsné přípojky chladicí kapaliny
  • opravit vadnou parkovací uzávěrku
  • vyměnit uložení motoru (např. po nehodě).
  • vyměnit snímače rychlosti nebo teploty
  • vyměnit hnací hřídele

Sady obsahují všechny náhradní díly, upevňovací prvky a nářadí potřebné pro danou opravu. Důležité upozornění: Žádná z těchto prací nevyžaduje demontáž elektromotoru nebo elektrického pohonu nápravy. Servisy však musí zajistit, aby příslušné práce prováděly pouze osoby s vysokonapěťovým školením. Pro odpojení vozidel od napětí za účelem opravy je nutné školení úrovně 2S podle DGUV 209-093. Potřebné školení je kromě mnoha dalších pro různé cílové skupiny k dispozici u společnosti ZF Aftermarket.

Sady pro opravu 43 elektrických pohonů náprav od společnosti ZF Aftermarket je již možné objednat a veřejnosti byly poprvé představeny na veletrhu Automechanika v Šanghaji, který se konal od 29. listopadu do 2. prosince 2023. Přesný obsah jednotlivých opravných sad a všechny modely vozidel, pro které jsou k dispozici, si můžete prohlédnout v online katalogu produktů ZF Aftermarket nebo v této brožuře (odkaz). Společnost ZF Aftermarket plánuje do budoucna další opravné sady pro různé výrobce vozidel.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!