Nové diagnostické rozhraní pro elektromobily dostupné na evropském trhu

3. června 2024, 15:03

E-HEALTH Charge je název nejmodernějšího zařízení určeného pro komplexní diagnostiku a servis vysokonapěťových baterií v elektromobilech. Slouží k diagnostice i nabíjení elektromobilů všech značek v autoservisech.

Diagnostika MAHLE

Vybavení dílny budoucnosti

Společnost MAHLE Aftermarket úspěšně uvedla na evropský trh svůj systém diagnostiky akumulátorů E-HEALTH Charge. Systém E-HEALTH Charge poskytuje spolehlivé informace o stavu a výkonnosti vysokonapěťových baterií elektromobilů. Díky tomu, že přístroj do 15 minut ukáže výsledky měření, představuje systém nejrychlejší technologii statické diagnostiky baterií na trhu. Diagnostický systém, skládající se z nabíječky E-CHARGE 20 a aplikace E-HEALTH, spojuje nabíjení a diagnostiku baterií do jediného pracovního procesu. Proces funguje nezávisle na značce a modelu vozidla. Nabíječku E-HEALTH lze kromě diagnostické funkce používat také výhradně jako nabíječku stejnosměrného proudu. Díky automatizovanému procesu nevyžaduje systém od automechanika žádné zvláštní odborné znalosti.

„Požadavky na autoservisy jsou stále různorodější. Elektrický, hybridní, spalovací a vodíkový pohon budou představovat kombinaci pohonných jednotek budoucnosti. S nejnovějším přírůstkem do naší produktové řady BatteryPRO, E-HEALTH Charge, vybavujeme nezávislé servisy pro budoucnost, a ještě silněji se stavíme do role jejich partnera,” řekl Philipp Grosse Kleimann, člen představenstva společnosti MAHLE a vedoucí obchodní jednotky Aftermarket.

Toto nové řešení poskytuje kontrolním orgánům, provozovatelům vozových parků a autoservisům vyšší míru transparentnosti při určování kvality baterií a hodnoty vozidla. Je tomu tak proto, že největším nákladovým faktorem u elektromobilů je očekávaná životnost vysokonapěťové baterie. Díky systému E-HEALTH Charge jsou nyní tyto cenné informace dostupné všem.

„S naším řešením pro diagnostiku baterií E-HEALTH Charge posouváme hranice diagnostiky baterií a pomáháme servisům zajistit si další obchodní příležitosti,” řekl Georges Mourad, ředitel globálních servisních řešení ve společnosti MAHLE Aftermarket.

Jednou ze součástí systému E-HEALTH Charge je nabíječka baterií E-CHARGE 20. S výkonem 20 kW může toto zařízení sloužit také jako plně funkční nabíječka pro elektromobily. MAHLE již dodala tuto nabíječku do Itálie, Portugalska, Srbska a Polska, následovat bude Německo a Nizozemsko.

Pomocí diagnostiky baterií E-HEALTH Charge mohou automechanici rychle a snadno zjistit stav vysokonapěťových baterií. Diagnostika se provádí na stojících vozidlech. Během tohoto procesu se baterie vozidla současně nabíjí.

Při vyhodnocování dat, získaných z nabíjecího zařízení i z portu OBD vozidla, spolupracuje MAHLE s firmou volytica diagnostics. Specialista na baterie nahraje data do zabezpečeného cloudu, analyzuje hodnoty oproti bateriím stejného typu, a nakonec porovná výsledky s původní kapacitou modelu vozidla. Závěrečná zpráva krátce poté dorazí e-mailem.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!