Pandemie koronaviru si vynutila rychlý vývoj moderních komunikačních metod. V automobilovém průmyslu vedla omezení při setkávání k výraznému nárůstu počtu školení pořádaných online. Jak mechanici vnímají tuto formu kurzů?
Online školení mají mnoho výhod. Především nemusíte opustit svůj domov nebo kancelář, abyste se jich zúčastnili, takže neztrácíte čas a peníze za cestování nebo ubytování. Probíraný materiál lze snadno zaznamenat a uchovat, například zkopírováním informací zobrazených na obrazovce. Výhodou tohoto typu školení je také možnost účasti větší skupiny zájemců, než by tomu bylo v případě stacionárního školení.
Není tedy divu, že v době, kdy je organizace tradičního školení velmi obtížná, pořádá mnoho školicích společností, stejně jako výrobci a distributoři dílů, kurzy v online formě. Zdá se však, že výhody online školení nejsou podle názoru mechaniků dostatečné k tomu, aby úplně nahradily stacionární kurzy. V průzkumu našich polských kolegů až 61 % respondentů uvedlo, že dovednosti spojené s opravou vozidel získané během online školení nejsou srovnatelné s dovednostmi získanými během stejného stacionárního školení.
Zdá se, že mechanici podporují spíše tradiční setkání, kde jsou znalosti prezentovány v komorní atmosféře a výukové materiály si lze osahat, nejen prohlížet na obrazovce počítače. Pouze 16 % lidí z dotázaných si myslí, že je online školení lepší než klasické.
Doufejme, že pandemie COVID-19 brzy skončí a že potíže s organizací školení zmizí. Prozatím vám navzdory všemu doporučujeme využít online školení. Tato forma získávání znalostí je určitě lepší než žádná.
A jak to vidíte vy? Vyrovná se online školení tomu klasickému? Účastníte se nyní webinářů? Budeme rádi, když se s námi podělíte o své názory v komentářích.
Komentáře