Bez automatizovaného elektronického systému kontroly tlaku v pneumatikách si dnes už moderní auto skoro ani neumíme představit. Nyní najdete univerzální senzory TPMS také v nabídce FERDUS.
I zde ale platí dobře známé „něco za něco“. Klasické jednoduché ventily musely ustoupit sofistikovaným nástupcům s TPMS senzory. A co automobilka, to jiný druh, typ nebo model. Alespoň v počátcích.
Dnes už jsou naštěstí k dispozici TPMS senzory v univerzálním provedení a právě takové nově nabízí i e-shop FERDUS. K dispozici jsou tři varianty a jejich technická specifikace je následující:
| Čip | NTM88 |
| Frekvence | 315 MHz a 433 MHz |
| Přesnost teploty | +/- 3 °C |
| Rozsah tlaku | 100-900 kPa |
| Úhel ventilu | nastavitelný 20° |
| Max. rychlost | až 350 km/h |
| Přesnost tlaku | +/- 5 kPa (100-500 kPa) +/- 7 kPa (500-900 kPa) |
| Rozsah teploty | -40 °C až +100 °C (s přechodnou odchylkou do 120 °C) |
| Baterie | Maxell |
Liší se materiálové zpracování a způsob montáže. Gumový ventil je provlékací, hlinkové alternativy se šroubují. Tak jako tak celá trojice bez problémů pokrývá více než 90 % vozidel na trhu. Nabízí maximální kompatibilitu s diagnostickými a programovacími nástroji.


Komentáře