Značky DEZENT a DOTZ 4×4 představily podzimní novinky

27. září 2023, 14:45

Firma ALCAR představila novinky ve své nabídce. Mezi motoristy nejvyhledávanější značka litých kol v ČR, DEZENT, na podzim potěší oči všech účastníků silničního provozu 6 novými designy litých kol, značka DOTZ přidává 1 novinku. Kola jsou pro mnoho vozů k mání se schválením ECE v originálním rozměru, který není třeba zapisovat do TP vozidla.

Firma ALCAR představila novinky

Nová litá kola značek DEZENT a DOTZ

Nejdříve se podívejme na podzimní novinku z řady DOTZ 4×4, která se svým vzhledem i zaměřením na první pohled odlišuje. Kola řady DOTZ 4×4 se cítí na nezpevněných cestách DOTZ Dakar bronzejako ryba ve vodě a platí to i pro design Dakar s novým bronzovým odstínem. Bez námahy zvládá ty nejnáročnější terénní výzvy a přitom stále dobře vypadá a vizuálně doplňuje mnoho těžkých nebo středně velkých SUV a terénních vozů od předních výrobců, jakými jsou například Ford Ranger, Nissan Patrol, Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser, Land Rover Range Rover a další. Se svou nosností 1 150 kg je jednodílné kolo DOTZ Dakar bronze odolným partnerem na všech výpravách, což potvrzuje již první pohled na jeho robustní provedení. Tomuto kolu vůbec nevadí drsné túry přes lomy nebo štěrkovny. Navíc boduje svou robustní elegancí i při každodenním používání na standardních silnicích. DOTZ Dakar bronze je všem vyznavačům terénních vozů k dispozici v rozměru 7×16 palců.

První novinka od značky DEZENT, design AR, se vyznačuje lehkým elegantním dvoupaprskovým designem symetrických paprsků. Díky tomu se kolo dokonale hodí pro éru elektrické mobility. Je k dispozici ve velikostech od 18 do 20 palců a umí snadno individualizovat vzhled moderních elektromobilů jakými jsou Ford Mustang Mach-E, Renault Megane E-Tech, VW ID.3, Cupra Born, Mercedes EQA a EQB, stejně jako Polestar 2, VW ID BUZZ, Škoda ENYAQ, VW ID.5, BMW i4 nebo Tesla Model 3. Design DEZENT AR je k dispozici v designové variantě black, která vozu dodá čistý sportovní vzhled nebo v kombinaci leštěné čelní plochy a černého laku. Se schválením ECE v originálním rozměru a výjimečně odolným třívrstvým lakem, který chrání kolo i v zimě, mohou motoristé bez obav vyrazit do zimního provozu.

Nové masivní pětipaprskové kolo DEZENT KB vyzařuje nadmíru vizuální dynamiky počínaje konkávní středovou částí přes zakřivené, rozšiřující se paprsky. Nový přírůstek do portfolia značky DEZENT je dostupný v klasickém stříbrném odstínu a v kombinaci černého laku a leštěné čelní plochy. V rozměrech od 16 do 19 palců mohou svá vozidla ozdobit dynamickou novinkou DEZENT KB například majitelé VW T-Cross, VW Polo, VW Golf, VW T-Roc, Hyundai Santa Fe, Hyundai i30, Kia Sorento, Kia Ceed, Kia Niro, Volvo XC40 a XC60 a V90 Cross Country, stejně jako elektrických a hybridních modelů jako jsou VW ID.3, ID.4, ID.5, Hyundai Ioniq, Kia EV6, MG 4, BMW i4, Cupra Born nebo Škoda ENYAQ.

Dělat těžkou práci a přitom dobře vypadat se vzájemně nevylučuje, jak působivě dokazuje nový design DEZENT KC. Klasický design dvojitých paprsků v kombinaci se 6děrovým uchycením poskytuje nejen nosnost až 1 350 kilogramů, ale také dodává individuální tvář terénním vozům, pick-upům i dodávkám. S kolem DEZENT KC, které je k dispozici ve velikostech od 16 do 18 palců v provedení black a dark, mohou i velká vozidla jako Toyota Landcruiser, Toyota Hilux, Mercedes Sprinter a Mitsubishi L200 nabídnout atraktivní doplněk každodenního života. DEZENT KC dodá vozidlu nový švih ve verzi s černým lakem nebo v jeho kombinaci s leštěnou čelní plochou.

Před samotnou koupí si může každý prohlédnout, jak budou kola vypadat na jeho automobilu v unikátním ALCAR 3D konfigurátoru kol na www.alcar.cz.

Hybridní kola ALCAR v nových designech

Hybridní kolo ALCAR, které kombinuje výhodu ocelových kol v podobě nízké ceny s atraktivním designem kol z lehké slitiny, se neustále vyvíjí a pro nejnovější modely vozidel je k dispozici v rozměrech od 15 do 17 palců v nových designech.

Hybridní kola ALCAR

Hybridní kolo 2.0 prošlo zásadními vylepšeními. U ocelových kol je typické viditelné oddělení disku a ráfku kola. U Hybridního kola 2.0 je oproti tomu přechod mezi oběma částmi neviditelný. Mezi přírubou a diskem kola již není žádná mezera, disk kola tvoří zároveň vnější lem ráfku, jak je tomu obvyklé u litých kol. Nová výrobní metoda využívající laserové svařování umožňuje 360stupňový souvislý neviditelný svar na vnější obrubě kola, což má za následek větší viditelnou plochu disku kola. Díky tomuto patentovanému spojení vyvinutému ve švýcarském výrobním závodě ALCAR je možné vyrábět ocelové hybridní kolo v atraktivních designech. Umístěním svaru na zadní straně je možné také vytvořit kolo s tenčími paprsky, což má nejen estetické výhody, ale také umožňuje snížení hmotnosti kola. Pro odstraňování otřepů se používá zdokonalený proces, který výrazně zlepšuje přilnavost barvy na kriticky zatěžovaných místech. Došlo také k vylepšení receptury kataforetické lázně a úpravě povrchového napětí, což umožňuje zvýšení tloušťky laku v namáhaných oblastech, jako jsou hrany paprsků. Vylepšení se dočkal také svrchní bezbarvý lak, který zabezpečuje zvýšenou odolnost například proti odletujícím kamínkům a štěrku.

Dojezdová kola od ALCARu pro každý vůz

Dojezdová kola ALCAR

ALCAR rozšířil svůj sortiment o nový produkt v podobě dojezdových kol. Nabízí škálu více než 200 artiklů a s více než 2 000 aplikacemi na vozidla pokrývá všechna běžně jezdící vozidla na našich silnicích. Balení obsahuje dojezdové kolo s litým nebo ocelovým kolem, zvedák, kolový klíč a praktický textilní obal na zip. Každé dojezdové kolo je nahuštěné na maximální povolený tlak a je připraveno k okamžitému použití.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!