AutoSAP ocenil nejúspěšnější firmy v historii soutěže Podnik roku v automobilovém průmyslu

17. června 2019, 10:34

U příležitosti oslav třiceti let existence Sdružení automobilového průmyslu bylo při slavnostním galavečeru ve Španělském sále Pražského hradu vyhlášeno 6 nejúspěšnějších firem ve dvacetileté historii soutěže Podnik roku v automobilovém průmyslu.

AutoSAP ocenil nejúspěšnější firmy v historii soutěže Podnik roku v automobilovém průmyslu

Skleněnou plastiku koně se zlatými šupinami, znázorňující sílu a dynamiku firem nejdůležitějšího průmyslového odvětví, si odnesli zástupci společností Continental Automotive Czech Republic s.r.o., Global Assistance a.s, Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., Iveco Czech Republic, a. s., Škoda Auto a.s. a Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch.

Za účasti členů vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem, zástupců zahraničních ambasád, hostů z řad bývalého i současného vedení AutoSAP a především za účasti zástupců členských firem, se ve čtvrtek 6. června uskutečnil slavnostní galavečer k oslavám 30 let od založení Sdružení automobilového průmyslu. Vrcholem večera bylo vyhlášení nejúspěšnějších firem v soutěži pořádané AutoSAP každoročně již od roku 1998.

Škoda Auto a.s. je nedílnou součástí České republiky. Společnost zůstává silná i pro následující transformační období a pevně doufám, že my všichni budeme držet pospolu, abychom byli i nadále úspěšní,“ povzbudil na úvod ceremoniálu hosty Dieter Seemann, člen představenstva společnosti odpovědný za oblast nákupu.

Ocenění byli vzápětí také zástupci nošovické automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech. Ústy Petra Vaňka, ředitele Oddělení vnějších vztahů, našla automobilka v Česku svůj druhý domov.

AutoSAP ocenil nejúspěšnější firmy v historii soutěže Podnik roku v automobilovém průmyslu

Tradiční cenou je originální skleněná plastika koně z dílny sklářského mistra Lukáše Šulce ze Železného Brodu, pro slavnostní galavečer ozvláštněná příměsí zlata přímo v těle skleněného koně.

V posledním bloku byly oceněny z rukou Dong Hwan Yanga, prezidenta Hyundai Motor Manufacturing Czech, společnosti Iveco Czech Republic a Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch.

V současné době jsme největším výrobním závodem autobusů v Evropě, když zakázkově vyrábíme 20 autobusů denně. V příštím roce oslavíme výročí 125 let od založení firmy a tato tradice je pro nás velice zavazující. S velikou úctou a s poděkováním budu toto ocenění sdílet s již téměř 4 tisíci našimi zaměstnanci,“ uvedl Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic, a.s. nástupce tradiční značky Karosa.

Hodnotícími kritérii pro soutěž Podnik roku jsou každoročně 3 oblasti –  hospodářský výsledek před zdaněním, přidaná hodnota na pracovníka, meziroční změna tržeb za prodej vlastních výrobků a služeb a nakonec tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na zaměstnance. Všechna kritéria mají stejnou váhu a konečné pořadí firem je pak vždy dáno součtem umístění podle jednotlivých kritérií. Tentokráte ale byly oceněny firmy na základě jejich umístění v celé historii soutěže, a to bez konkrétního pořadí.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!