Servind: Standox přináší první plně automatizovaný proces míchání barev

14. července 2021, 14:07

Evropské autolakovny, používající lakovací materiály Standox, budou nyní moci zvýšit svou produktivitu díky výrazné úspoře času a nákladů s pomocí nejrychlejšího a nejefektivnějšího dostupného procesu míchání barev.

Daisy Wheel míchání barev

Výrobce prémiových autoopravárenských lakovacích systému Standox společně se společností Axalta, pod kterou spadá, uvádí na trh speciální plastové předplněné lahve, ve kterých jsou již z výroby naplněny patřičné míchací komponenty Standox. Ty jsou oproti minulosti přímo použitelné pro nové, plně automatizované zařízení na míchání barev Daisy Wheel od společnosti Fillon Technologies. V kombinaci s digitální správou barev na cloudu tak budou mít lakovny možnost přístupu k mnohem rychlejšímu a produktivnějšímu procesu lakování.

Daisy Wheel je první plně automatizovaný míchací přístroj, který poskytuje lakovnám nejefektivnější proces míchání barev na autoopravárenském trhu po celém světě. Míchací zařízení nabízí lepší přesnost míchání odstínů stříkacích směsí, připravených ihned k použití. Navíc snižuje spotřebu a předchází plýtvání. Díky extrémně vysoké přesnosti dávkování (+/- 0,05 g) je míchání barev přesné a čisté, šetrné k životnímu prostředí a zdraví uživatele.

Cloudová digitální správa barev od společnosti Axalta umožňuje lakovnám provádět celý proces vyhledávání receptur barev nejen zcela digitálně, ale také bezdrátově.

„Tato průkopnická inovace je nastavena tak, aby lakovnám ušetřila značný čas, pomohla dosáhnout lepších výsledků v klíčových operacích, omezila plýtvání díky přesnému dávkování a zvýšila produktivitu, protože díky Daisy Wheel 3.0 budou lakovny pracovat rychleji a přesněji,“ dodává Troy Weaver, senior vicepresident společnosti Axalta, který má celosvětově na starosti segment Autoopravárenství.

Plně automatizovaný míchací přístroj Daisy Wheel 3.0 je vhodný především pro vysoce vytížené lakovny. Pro pilotní projekty bude dostupný během druhého pololetí 2021. V případě zájmu o bližší informace, týkající se zařízení a předplněných dóz, mohou lakovny kontaktovat obchodní zástupce společnosti Servind.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 11. srpna 2021, 10:22 0 0

Toto zařízení prodává firma AutoFit již déle, než 2 roky. Není to proto žádná novinka, jen upravená předchozí verze, se kterou již lakovny pracují.

Odpověď