Bridgestone dodává prémiové pneumatiky pro nové Porsche Cayenne

17. října 2017, 15:38

Bridgestone byl vybrán jako dodavatel pneumatik pro třetí generaci modelové řady Porsche Cayenne. Pneumatiku Dueler H/P Sport, která se bude dodávat v rozměrech pro 19palcová a 20palcová kola, kompletně vyvinulo Evropské technické centrum Bridgestone v Římě. Pneumatiky vyrábí závod Bridgestone v polské Poznani.

Pneumatika Dueler H/P Sport
Dueler H/P Sport

Pro Bridgestone to znamená návrat dodávek pro prvovýbavu vozů Porsche. Nový Porsche Cayenne navazuje na 15 let úspěšného prodeje svých předchůdců. Nová generace již absolvovala komplexní řadu náročných testů.

Přestože se jedná o SUV, vyznačuje se typickými prvky výbavy sportovních vozů, jako jsou pneumatiky odlišných rozměrů pro přední a zadní nápravu, které se nyní montují na kola s průměrem ráfku minimálně 19 palců. Kombinace pneumatik různých rozměrů na přední a zadní nápravě vylepšuje stabilitu a jízdní dynamiku v zatáčkách. Pneumatiky Bridgestone pro prvovýbavu ponesou označení N0 na bočnici.

Christophe De Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone Europe, říká: „Jsme velmi hrdí, že jsme byli vybráni jako dodavatel pro tento kultovní model. Je to pro nás velké uznání, že jsme mohli úspěšně absolvovat vývoj pneumatiky pro jednoho z nejnáročnějších výrobců automobilů na světě. A také to je skvělý doklad kvality našich produktů, našeho vedoucího postavení v oblasti technologií pro pneumatiky a síly našeho partnerství s Porsche.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!