Hankook Tire představí koncepty nových futuristických pneumatik

29. listopadu 2018, 16:44

Na letošním veletrhu Motor Show 2018 v Essenu proběhne slavnostní zakončení aktuálního projektu „Design Innovation“, který výrobce Hankook iniciuje pravidelně každé dva roky na vybraných renomovaných univerzitách se studijním oborem Design. Letos byla ke spolupráci přizvána londýnská Royal College of Arts.

Účastnící se studenti vypracovali své designové studie dle sloganu „Pro život v budoucnu nejen ohledně mobility“. Výrobce pneumatik tak prezentuje v Evropě vůbec poprvé výsledky vítězných prací londýnských studentů „Aeroflow“ a „Hexonic“. Jedná se o projekt společnosti Hankook, jehož účelem je motivovat studenty designu k vývoji a realizaci inovací, které překračují dosavadní meze dnešních pneumatik a řešení z oblasti mobility.

Hexonic od firmy Hankook

„Hexonic“ je inteligentní koncept pneumatik pro autonomní vozidla v nasazení ve sdílené mobilitě. Ve svých úvahách designer považoval kompletně autonomní vozidla bez řidiče za standard v dopravním provozu měst budoucnosti a výsledkem jeho práce jsou pneumatiky pro společně sdílené vozy.Pro vozidla Hexonic představuje podporu při dosažení nejvyššího stupně komfortu jízdy, proto za jízdy skenuje a analyzuje vozovku v reálném čase pomocí sedmi samostatných senzorů. Pneumatika tak za jízdy zaznamenává podmínky na vozovce, např. přilnavost, teplotu, stav povrchu vozovky a na základě získaných údajů přizpůsobuje svůj běhoun.

Aeroflow od firmy Hankook„Aeroflow“ je pneumatika koncipovaná pro nasazení v motorsportu díky svému maximálnímu přítlaku. Toho bylo možné dosáhnout rozšířením oddělitelného běhounu a optimalizací přilnavostí pneumatiky. Kola jsou opatřená prvky tzv. turbínových lopatek, které nasávají vzduch za jízdy a díky tomu vytvářejí v případě potřeby dodatečný přítlak. Design byl zaměřen na dosažení přítlaku, který se obvykle při vývoji pneumatik nezohledňuje. Výsledkem tohoto pojetí je jedinečné řešení pneumatik.

Po své premiéře na letošním veletrhu Essen Motor Show plánuje Hankook tyto oceňované koncepční pneumatiky prezentovat také na ostatních evropských veletrzích.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!