Nová kapitola pro italské firmy Pirelli a Ferrari

27. prosince 2018, 9:52

Tradiční spolupráce mezi společností Pirelli a Ferrari začíná další sportovními kabriolety z 50. let inspirovanou kapitolu, jež je v souladu s novými technologiemi maranelské automobilky – Ferrari Monza SP1 a SP2. Tyto auta limitované edice reinterpretují otevřená auta, která dominovala závodu Mille Miglia a Mistrovství světa sportovních aut.

 Spolupráce firem Pirelli a Ferrari

Zakázková 21palcová pneumatika Pirelli P ZERO pro Ferrari Monza SP1 a SP2 byla vyrobena tak, aby korespondovala s přesnými požadavky vycházející z automobilového vývoje. Tato volba byla v historii společnosti Ferrari učiněna poprvé. Pro inženýry společnosti Pirelli představuje výzvu, která má za úkol navzdory rekordní velikosti pneumatiky nabídnout běžnou úroveň tuhosti, komfortu a výkonu, typickými pro Ferrari.

Přední P Zero pneumatiky mají také stěžejní úkol – maximalizovat potěšení z jízdy tak, že věrně předávají řidiči skrz volant informace o tom, jak přesně se cesta chová. Kromě toho musely být pneumatiky koncipovány tak, aby snížily hmotnost na novém autě na minimum. K tomuto úspěchu dopomohlo přepracování oblasti patky pneumatiky, a tím se zachovala boční pevnost i při minimalizaci hmotnosti, místo tradičních zesílených textilií. Tím se ušetřilo až 1,2 kilogramů.

Velikost předních pneumatik Pirelli P Zero pro Ferrari Monza je 275/30 R21 a velikost zadních pneumatik je 315/30 R21.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!