Virtuální systém společnosti Hankook na návrhy běhounů pneumatik byl oceněn na udělování cen Journey to Automation

8. října 2020, 11:33

Výrobce prémiových pneumatik Hankook dostal ocenění „velmi chvályhodné“ v kategorii „Výroba pneumatik – výrobce“ na předávání cen Journey to Automation Awards (J2A Awards), pořádané periodikem European Rubber Journal. Cena byla společnosti udělena za systém Virtual Compound Design (VCD)­.

Hankook

J2A Awards, které pořádá European Rubber Journal (ERJ), jedna z předních světových publikací v automobilovém průmyslu, oceňuje úsilí výrobců pneumatik v oblasti automatizace a digitální transformace. Během zahajovacího ceremoniálu předávání cen byl Hankook oceněn za svůj systém Virtual Compound Design (VCD), který předpovídá vlastnosti běhounů pneumatik a nachází jejich optimální kombinaci prostřednictvím analýzy prováděné umělou inteligencí (AI).

Systém VCD byl založen v roce 2015 a byl vyvinut jako projekt, který má položit základy pro vývoj pneumatik řízený umělou inteligencí. Společnost Hankook ze svého předchozího výzkumu AI pneumatik shromáždila různá data a provedla řadu analýz, aby zjistila, zda by mohla být použita jako tzv. „big data“ a zda by se zde dala využít AI.

„Jsme velmi poctěni tím, že jsme dostali uznání za tuto výzvu, kterou jsme přijali, abychom změnili budoucnost mobility a vytvářeli nekonečné možnosti prostřednictvím digitální transformace. Věříme, že náš závazek pokroku a vývoje v tomto novém projektu nejen změní způsob výroby pneumatik v budoucnu, ale stanoví i nové paradigma pro celý automobilový průmysl,“ říká Bonhee Ku, viceprezident a výkonný technický ředitel Hankook Tire & Technology Co.

Kromě systému VCD společnost Hankook vyvinula řadu technologií založených na technologii AI, včetně „automatického kontrolního procesu“ (Automatic Inspection Process) založeného na AI a digitálních senzorech a predikčním systému abnormalit CMS+ (Hankook Condition Monitoring System Plus) v souladu s ambicí společnosti vést digitální transformaci v automobilovém průmyslu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!