Hankook ve svém projektu „Design Innovation 2020“ představuje futuristickou vizi pneumatik a mobility

19. listopadu 2020, 14:59

Výrobce prémiových pneumatik Hankook uvedl na svém oficiálním kanálu YouTube svůj projekt „Design Innovation 2020“, který nám ukazuje vizi platformy pro futuristické pneumatiky, které jsou inovací v oblasti řízení a mobility. Program, který byl spuštěn v roce 2012, je výzkumným a vývojovým projektem, který výrobce pneumatik každé dva roky organizuje ve spolupráci s jednou z předních světových univerzit v oblasti projekce a návrhů. Tento společný výzkumný projekt předkládá futuristické koncepty řešení řízení a mobility, které se snaží vypořádat se současnými výzvami.

V rámci tématu „nové koncepce ve městech“ se profesoři a studenti z katedry průmyslového designu/návrhů na univerzitě v Cincinnati v USA zaměřili na transformaci měst a rekonfiguraci mobility, která s vývojem ve městech souvisí. Spíše než na prezentaci pouhé mobility jako takové, vyvinuli studenti scénář, který vizualizuje mobilitu jako součást obytných prostor s rozšířenou automatizační infrastrukturou a špičkovými technologiemi, jako jsou technologie šetrné k životnímu prostředí, autonomní řízení nebo umělá inteligence. Návrháři a inženýři společnosti Hankook poté tyto vizionářské koncepty dále rozvíjeli.

Srdcem této vize je dvoukolové modulární zařízení výrobce pneumatik nazvané „Hankook Platform System (HPS)-Cell“. HPS-Cell slouží jako autonomní a dvoukolová platforma a je elektronickým vozidlem využívajícím technologii „Hankook Electric Mobility Technology (H.E.M.)“. Platforma může fungovat pro různé účely, v různých kabinách pro cestující nebo nákladových prostorech, nazývaných pody, připojena na jejich horní části. Futuristický model HPS-Cell odděluje platformu mobility od její funkce pomocí těchto připevňovacích podů a ukazuje, že právě pneumatika je centrem mobility.

Hankook projekt

HPS-Cell funguje na vakuové pneumatice a využívá technologii senzorů, která identifikuje běhouny pneumatik a stav vozovky v reálném čase. Zároveň reaguje na rizika opotřebení a mění vzory běhounu podle stavu vozovky pomocí variabilních kol a optimalizované infrastruktury.

Aby mohla být tato koncepční pneumatika a platforma HPS-Cell uvedena v život, spolu s ní Hankook vyrobil koncepční film a prototyp, který zobrazuje, jak bude moci populace v roce 2040 tento typ platformy mobility používat. Ve videu jsou platformy kombinovány s různými pody různých forem tak, aby vyhovovaly konkrétním potřebám, jako je například cesta jednoho dojíždějícího za prací, městské zemědělství nebo rodinný výlet. Vyměnitelné pody na vrchu této platformy pro mobilitu HPS-Cell maximalizují škálovatelnost a efektivitu pohybu v inteligentních městech budoucích generací. Video bude sdíleno na různých kanálech po celém světě a bude ukazovat schopnosti společnosti Hankook v oblasti globální inovace designu.

Jimmy Kwon, viceprezident Hankook Tire Brand Lab, řekl: „Hankook Tire začleňuje nové nápady do naší špičkové technologie a zkoumá tak designové koncepty pro příští generaci, protože společnost Hankook věří, že kreativita je prvním krokem k tomu, jak uvést fantazii do reality. Jsme opravdu velmi nadšení, že vám můžeme ukázat výsledky naší letošní práce, protože tato práce hovoří o podstatě budoucí mobility, jak ji vidí společnost Hankook.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!