Největší evropský automobilový klub ocenil životnost pneumatik Goodyear EfficientGrip Performance 2

24. března 2021, 10:05

Největší evropský automobilový klub ADAC v březnu vyhlásil výsledky intenzivních testů životnosti různých vysoce výkonných pneumatik. První místo v něm obsadily pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 s více než dvojnásobně vyšším počtem ujetých kilometrů než v případě pneumatik některých konkurenčních značek.

Goodyear EfficientGrip Performance 2 V testu ADAC se na nejprodávanějším voze v Evropě – modelu Volkswagen Golf – se utkalo patnáct značek segmentu výkonných pneumatik. Aby měl test co největší vypovídací hodnotu, vybral pro něj klub pneumatiky rozměru 205/55R16, který je jedním z nejoblíbenějších na mnoha evropských trzích a využívá se na široké škále vozidel typu rodinného hatchbacku a sedanu.

ADAC po testu ocenil Goodyear EfficientGrip Performance 2 ADAC za jejich obzvlášť silné stránky – vysokou odolnost proti opotřebení, krátkou brzdnou dráhu a dobrou ovladatelnost na mokré vozovce.

Při podrobném rozboru výsledků testu ADAC zaujmou obrovské rozdíly hodnot v testu opotřebovávání. Zatímco pneumatiky jiné značky dosáhly limitu opotřebení po ujetí pouhých 24.800 kilometrů, pro Goodyear Efficient Grip Performance 2 test předpověděl
za stejných podmínek živostnost více než dvojnásobnou – celkem 55.300 kilometrů.
Jak velký mají pneumatiky Goodyear z hlediska životnosti náskok, dokládá skutečnost, že pneumatiky tří konkurenčních značek měly co dělat, aby v testu dosáhly poloviny jejich celkového kilometrového proběhu.

Výsledky testu ADAC odpovídají hodnotám naměřeným TÜV SÜD

Výsledky testu ADAC potvrdily působivé hodnoty celkové životnosti pneumatik, kterých Goodyear EfficientGrip Performance 2 v poslední době dosáhly i při dalších zkouškách. Interní testy výrobce a nezávislý test společnosti TÜV SÜD prokázaly, že umožňují odhadem o 50 % vyšší počet najetých kilometrů než předchozí generace těchto pneumatik a o 20 % vyšší počet najetých kilometrů než pneumatiky Michelin. Pneumatiky Goodyear při těchto testech ve srovnání se čtyřmi testovanými konkurenčními výrobky zaznamenaly také nejkratší brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce, což dokazuje, že jejich dlouhá životnost není na úkor přilnavosti za mokra a celkové bezpečnosti.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!