Goodyear uplatňuje bezvzduchovou technologii v robotických vozících bez řidiče

24. ledna 2022, 16:14

Společnost Goodyear Tire & Rubber Company v lednu oznámila, že vyvinula a testuje zakázkové nepneumatické (bezvzduchové) pneumatiky (NPT) určené pro doručovací robotické vozíky Starship.

Aby Goodyear splnil požadavky společnosti Starship na životnost a údržbu vozíků, vyvinul speciální bezvzduchové pneumatiky s delší životností a nižšími nároky na údržbu, než mají standardní pneumatiky celého parku vozítek Starship.

Společnosti Goodyear a Starship již zahájily praktické testy na univerzitě Bowling Green State University, aby vyhodnotily, jak spolu vozítka a nové pneumatiky vycházejí. Údaje z prvních testů pneumatik přímo na vozidlech přinesly pozitivní výsledky, pokud jde o opotřebení běhounu, brzdění a tlumení vibrací.

„Jsme nadšení, že můžeme rozšiřovat naši jedinečnou architekturu bezvzduchových pneumatik na nové způsoby dopravy,“ řekl Michael Rachita, senior programový manažer společnosti Goodyear pro nepneumatické pneumatiky. „Doručování zásilek na miniaturních vozících klade na pneumatiky úplně jiné nároky a naše technologie NPT se na ukazuje být ideální odpovědí, která napomůže dlouhodobému provozu vozítek bez nutnosti údržby.“

„Naše doručovací roboty rozvážejí každý den tisíce zásilek v nejrůznějším terénu a za všech možných povětrnostních podmínek,“ řekl Siim Viilup, manažer strojního inženýrství společnosti Starship Technologies. „Abychom si byli jistí, že dokážeme držet krok s rostoucí poptávkou po našich službách, potřebujeme pneumatiky, které by byly zcela spolehlivé a zajistily nepřetržitý provoz našich robotických vozů po celém světě. Je skvělé, že zjišťujeme, že tyto nové pneumatiky mohou při rozšiřování našeho podnikání nabídnout jak spolehlivost, tak i úsporu nákladů.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!