Continental uvádí celoroční pneumatiky AllSeasonContactTM s valivým odporem vhodným pro elektromobily

20. května 2022, 12:26

Společnost Continental uvádí pneumatiky AllSeasonContactTM s valivým odporem třídy A – nejlepší možnou hodnotou v rámci energetických štítků EU. Čtyři z pěti rozměrů jsou označeny symbolem XL a zvládají tak větší zatížení. Tato kombinace dělá z pneumatiky AllSeasonContactTM ideální variantu pro elektromobily, protože unesou vyšší průměrnou zátěž a prodlužují dojezd vozidla.

  AllSeasonContact

Společnost Continental představuje celoroční pneumatiky AllSeasonContactTM s valivým odporem třídy A v pěti rozměrech, které se dají použít pro delší dojezd oblíbených elektrovozů, jako jsou Hyundai Kona Electro, Kia e-Niro, Peugeot e-2008 a Opel Mokka-e. U nového modelu se vývojářům podařilo snížit množství použitého materiálu, a ještě výrazněji optimalizovat valivý odpor směsi. Všechny tyto změny významně snižují deformaci pneumatiky a snižují energetické ztráty, které jsou hlavní příčinou valivého odporu.

„Jsme přesvědčeni, že absolutně univerzální pneumatika pro všechny elektrické automobily neexistuje. Namísto toho jsme více než deset let pracovali na dalším vývoji našeho portfolia, aby splňovalo náročné požadavky elektromobilů a zároveň dokázalo trvale snižovat emise aut se spalovacím motorem,“ uvádí Andreas Schlenke, vývojář pneumatik ve společnosti Continental. „Jsme hrdí na to, že jsme jedním z prvních výrobců pneumatik, který získal hodnocení valivého odporu u celoročních pneumatik třídy A. To vše bez jakýkoliv kompromisů v bezpečnosti. Věřím, že i tento krok přispěje k dalšímu růstu oblíbenosti celoročních pneumatik u našich zákazníků,“ dodává Magda Nagy, ředitelka divize Marketing, Continental Barum s.r.o. Většina portfolia Continental AllSeasonContactTM má navíc už nyní velmi dobré hodnocení valivého odporu třídy B.

Pneumatika AllSeasonContactTM spojuje vynikající vlastnosti letních a zimních prémiových pneumatik společnosti Continental. Německý magazín AutoBild ji v testu celoročních pneumatik z roku 2020 označil jako „ukázkovou“ díky jejím univerzálním schopnostem a dobrému poměru cena-výkon.

Efektivní celoroční pneumatiky vytvářejí trvale udržitelnou a ekonomicky výhodnější mobilitu

Nízký valivý odpor má pozitivní účinky i na vozidla se spalovacími motory. Snižuje emise CO2, spotřebu, a v důsledku i náklady na provoz. Správci vozových parků mohou díky použití celoročních pneumatik ušetřit i za náklady na výměnu a skladování pneumatik. Nové velikosti AllSeasonContactTM se hodí i pro modely oblíbených firemních vozů, jako jsou Volkswagen Passat (Elegance, GTE) a Škoda Superb (Style, Premium Edition).

Originální vybavení pro značky Volkswagen a Jeep

Výrobci již schválili nové pneumatiky AllSeasonContactTM s valivým odporem třídy A pro modely Volkswagen Transporter a Caddy a rovněž pro Jeep Compass. Celoroční pneumatika Continental je dostupná ve 142 verzích: v šířce od 155 do 275 milimetrů a průměrem 14 až 20 palců.

Dostupné velikosti Continental AllSeasonContactTM s valivým odporem třídy A

  • 215/55 R17 98H XL
  • 215/65 R16 102H XL
  • 235/55 R17 103H XL
  • 205/65 R15 99H XL
  • 235/60 R17 102H

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!