Finanční výsledky společnosti Continental v Otrokovicích

17. června 2022, 11:20

Hospodářský výsledek společností za rok 2021 byl jednoznačně ovlivněn celosvětovou koronavirovou pandemií. Po zkušenostech s průběhem pandemie v roce 2020 se dalo předpokládat, že některé plány bude nutné v průběhu roku měnit. Nakonec k zásadním změnám nedošlo a ani nedocházelo k významnějším výrobním odstávkám, ačkoliv poptávka po osobních, nákladních i speciálních pneumatikách zaznamenala propad.

Continental Otrokovice

„V průběhu prvního pololetí roku se množství všech vyrobených a prodaných plášťů postupně vrátilo na úroveň před pandemií. Naučili jsme se pracovat za dodržování přísných hygienických opatření a využívání práce z domova. V druhém pololetí se ovšem začali projevovat další negativní trendy, kterým čelí nejen česká, ale i světová ekonomika,“ shrnuje jednatel společnosti Libor Láznička.

A Jan Černošek, jednatel společností Continental odpovědný za oblast financí a controllingu, k tomu doplňuje: „Většímu ekonomickému růstu bránil růst cen vstupních materiálů e energií, v našem případě především emisních povolenek, drahá a nestabilní mezinárodní logistika, dlouhodobě také chybějící zaměstnanci a v neposlední řadě i zaznamenaná vyšší míra inflace.“

Během loňského roku nedošlo k výraznému výrobnímu propadu a množství vyrobených a
prodaných plášťů všech výrobkových skupin se vrátil na úroveň předchozích let.

Roční tržby společnosti Continental Barum se i přes celosvětový propad poptávky po osobních, nákladních i průmyslových pláštích zvýšily o 18,6 % na hodnotu 59 mld. korun. Celkový hospodářský výsledek však i přes přijatá úsporná opatření meziročně poklesl na 2,49 mld. korun.

Další z otrokovických společností ContinentalContinental výroba pneumatik, s.r.o. zaznamenala zvýšení ročních tržeb o 16 % na hodnotu 10,7 mld. korun. Hospodářský výsledek ovšem meziročně poklesl na 1,1 mld. korun.

Také společnosti Continental HT Tyres, s.r.o. zvýšila své roční tržby, a to o 22 % na hodnotu 11 mld. korun. Celkový hospodářský výsledek této společnosti tak díky přijatým opatřením dosáhl výše 3,5 mld. korun.

Za předchozí rok, navzdory výrobním odstávkám a mírné stagnace trhu, došlo k finalizaci mnoha investičních akcí. Jednalo se instalaci mnohých nových strojních zařízení v přípravě materiálu i polovotarů, na lisovně a pak především nová měřící zařízení hotových plášťů na dokončovně či rozšíření stávajícího automatického paletizačního skladu. Rekonstrukcí prochází výrobní hala strojírenské výroby forem. Investovalo se i do zlepšování pracovních podmínek zaměstnanců výstavbou nových šaten a sociálních zařízení či zahájením významné investiční akci vedoucí k instalaci vzduchotechniky a ventilace pro výrobní haly. Tato stavba by měla být ukončena začátkem roku 2023.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!