Hankook iON winter: Nová zimní pneumatika pro elektromobily

29. září 2022, 11:25

Výrobce pneumatik Hankook uvede v září 2022 na trh zimní pneumatiku iON, první zimní pneumatiku z nové produktové řady, která byla navržena speciálně pro elektromobily. Po pneumatice iON evo, letní pneumatice značky Hankook, přichází nová zimní pneumatika Hankook iON, která je druhým členem nové globální rodiny pneumatik „iON“ pro prémiové elektromobily.

K vlastnostem nové pneumatiky patří snížený valivý odpor, extrémně nízká hlučnost při odvalování a vysoká nosnost. Pro řidiče elektromobilů to znamená větší dojezd na jedno nabití baterie a lepší jízdní vlastnosti oproti běžným pneumatikám. Kromě toho jsou nové produkty Hankook iON speciálně navrženy pro rychlý nástup vysokého točivého momentu, kterým se elektromobily vyznačují.

Speciální výzva: zimní pneumatiky pro elektromobily

Jako zimní pneumatika navržená speciálně pro potřeby elektromobilů má model Hankook iON speciálně vyvinutou směs běhounu, která zaručuje nejnižší valivý odpor, aniž by docházelo k omezení výkonnosti na vlhkých a zasněžených vozovkách. Díky použití přírodních olejů je možné dosáhnout potřebného záběru, a to i při nízkých teplotách. Tato speciální pružnost umožňuje pneumatice přizpůsobit se povrchu vozovky, ale zároveň minimalizuje pohyb uvnitř profilu.

Hlučnost odvalování je u zimních pneumatik zvláštní výzvou kvůli velkým mezerám mezi bloky dezénu. V tomto ohledu nový typ dezénu znatelně snižuje hlučnost díky aktivnímu vedení a redukci zvukových vln. Jízdní komfort zimní pneumatiky Hankook iON těží ze skutečnosti, že bloky dezénu jsou v profilu rozmístěny speciálním způsobem. Výrobky iON obsahují zabudovanou technologii Hankook Sound Absorber™, která ve spojení s jedinečným vzorkem dezénu znatelně snižuje hlučnost uvnitř vozidla.

Společnost Hankook se musela vypořádat s vyšší hmotností elektromobilů (vzhledem ke značné hmotnosti pohonných baterií), a to zvýšením nosnosti pneumatiky. Nové složení dezénu také zaručuje příkladnou trvanlivost a velmi dobrou odolnost vůči opotřebení. Na mikroúrovni zvyšuje vysoký obsah oxidu křemičitého přilnavost na mokré vozovce tím, že působí proti vytváření nebezpečného vodního filmu mezi povrchem vozovky a pneumatikou.

Jednou ze zvláštností rodiny pneumatik iON je jejich aerodynamická optimalizace, která jim umožňuje využít potenciálu pro větší úspornost a dojezd a zároveň zabraňuje vytváření větších turbulencí vzduchu. Vzorek pneumatik je navržen tak, aby snižoval odpor vzduchu. Tato opatření mají rovněž pozitivní dopad na co nejnižší hlučnost.

Sanghoon Lee, prezident Hankook Tire Europe: „Výměna sezónních pneumatik znamená prevenci předčasného opotřebení. Díky našim zimním pneumatikám iON dokážeme řidičům nabídnout vhodný produkt zaručující možnost výměny pneumatik speciálně navržených pro elektromobily i pro zimní období.“

Zimní model Hankook iON bude při uvedení na trh dostupný ve velikostech od 18 do 22 palců. Jako letní model je dostupná pneumatika Hankook iON evo, pro severoamerický trh bude k dispozici také celoroční verze Hankook iON evo AS. Další specifické návrhy produktů se připravují.

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!