Matador uvádí letní pneumatiku Hectorra 5 s vyváženým výkonem a s nižšími náklady na provoz

28. dubna 2023, 14:09

Matador, slovenská značka pneumatik, patřící pod křídla koncernu Continental, uvádí na trh pneumatiku Hectorra 5, která disponuje ve srovnání se svou předchůdkyní různými vylepšeními, především nižším valivým odporem a lepším výkonem na mokré vozovce. Mimo to poskytuje nová pneumatika zvýšený kilometrový nájezd a lepší komfort díky nové generaci směsi.

Matador Hectorra 5

Nová pneumatika je dostupná v širokém rozměrovém portfoliu od 14“ po 20“. Novinka je určená pro osobní a rovněž pro v současnosti trendová SUV vozidla. Vývoj nové Hectorry 5 se zaměřil na vyvážený produkt s vysokou mírou komfortu, nízkým valivým odporem a silným výkonem na suché a také na mokré vozovce.

„Jsem přesvědčena, že nová pneumatika s nižší úrovní hlučnosti potěší většinu českých i slovenských řidičů. Lepší přilnavost na mokré vozovce, dostatečný akustický komfort a minimální opotřebení v dlouhodobém horizontu poskytnou uživatelům požadovaný požitek z jízdy a zároveň výrazně usnadní ovládání vozidla v náročných silničních podmínkách,“ uvádí Magda Nagy, ředitelka divize Marketing ve společnosti Continental Barum s.r.o.

Spolehlivý výkon v deštivém počasí

Nová Hectorra 5 poskytne řidičům vysokou úroveň bezpečnosti a bude spolehlivým partnerem i za deštivého počasí. Nový dezén zajistí účinnější brzdění na mokru vlivem nové směsi, obsahující siliku, nebo lepší přilnavost při manévrech za mokra díky dodatečným podélným záběrovým hranám.

Nízký valivý odpor a vysoký kilometrový výkon

Nová generace běhounové směsi obohacená o siliku spolu s nejnovější polymerovou technologií zajišťuje vysoký kilometrový výkon a snížený valivý odpor. Continental tedy nyní nabízí vysoce odolnou pneumatiku v kombinaci s ekologickými parametry, jež snižují náklady na jízdu.

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!