Goodyear spolupracuje na konceptu Opel Experimental

28. srpna 2023, 15:21

Firma Goodyear spojila své síly s německou automobilkou Opel a vyvinula pro ni na míru inovativní pneumatiky navržené speciálně pro revoluční koncepční vůz Opel Experimental. Spolupráce mezi oběma značkami je dalším dokladem úsilí značky Goodyear o propojování špičkové automobilové techniky a výjimečného designu.

Opel Experimental

Součástky nově navržených pneumatik, včetně jejich speciálních bočnic, dezénu a směsi,  doplňují nápadný vzhled konceptu Opel Experimental a potvrzují, že se Goodyear po boku uznávané automobilové značky snažil vyvinout pneumatiky se skutečně výjimečným designem.

Díky rozsáhlým zkušenostem s vývojem nové techniky Goodyear dokázal úspěšně integrovat bočnice pneumatik s ráfky Ronal vozu Opel Experimental a dosáhnout vysoké aerodynamické účinnosti.

Goodyear pro tento speciální projekt do směsi pneumatik zakomponoval barevné vločky, což odpovídá vysoce ceněné designové linii Bold and Pure značky Opel. Inovativní barevné řešení podtrhuje jedinečnost a odlišnost pneumatik a dodává jí další estetický rozměr.

Laurent Colantonio, senior technický ředitel osobních pneumatik Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, neskrývá nadšení: „Koncept Opel Experimental představuje dokonalé plátno pro prezentaci designérských schopností společnosti Goodyear. Vizionářský model ztělesňuje snahu značky Opel o extrémní přesnost a pečlivou práci s detaily, což velmi silně rezonuje s našimi vlastními hodnotami. Jsme skutečně poctěni tím, že jsme byli pro tento pozoruhodný projekt vybráni jako partneři a že jsme dostali možnost stvořit pneumatiky na míru, které budou pro tento výjimečný koncepční vůz dokonalým doplňkem.“

Opel Experimental se zakázkovými pneumatikami Goodyear se mezinárodní veřejnosti poprvé představen na veletrhu IAA Mobility v Mnichově (5. až 10. září 2023).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!