Hankook představuje novou celoroční pneumatiku pro elektromobily iON FlexClimate

30. října 2023, 13:11

Hankook představuje novou pneumatiku iON FlexClimate, svou první celoroční pneumatiku určenou speciálně pro elektromobily (osobní automobily a SUV) na evropském trhu. Všechny produkty Hankook iON, speciálně vyvinuté pro současné i budoucí generace elektromobilů, lze samozřejmě použít i na konvenčních vozidlech se spalovacím nebo hybridním pohonem, pokud mají správné rozměry.

Hankook  iON FlexClimate

Díky nejnovějším technologiím nabízí nová pneumatika iON FlexClimate vysoký výkon jak na letní vozovce, tak v mírně zimních silničních podmínkách. Kromě vynikající přilnavosti za mokra patří k hlavním vlastnostem obzvláště nízký valivý odpor v porovnání s běžnými pneumatikami a optimalizovaná hmotnost, současně mimořádně robustní konstrukce, která je speciálně přizpůsobena požadavkům vozidel s elektrickým pohonem.

„S novou pneumatikou iON FlexClimate plníme přání mnoha řidičů elektromobilů po pneumatice, která nabízí vynikající výkon po celý rok i pro tento druh pohonu“, říká Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe. „Ať už za sucha, deště nebo sněhu – naše nové celoroční pneumatiky řady iON poskytují velmi vysokou bezpečnost jízdy, pomáhají prodloužit dojezd na jedno nabití baterie, spolehlivě zvládají vysokou hmotnost vozidla a jsou přesto velmi tiché.“

Hlavním technickým rysem nové pneumatiky iON FlexClimate, která je k dispozici ve verzích pro osobní vozy a vozy SUV, jsou speciální 3D lamely v běhounu. Díky nim má pneumatika vynikající přilnavost na suché i mokré vozovce, a dokonce i za mírného sněžení. Nová běhounová směs ProGrip zároveň poskytuje optimalizovanou přilnavost na mokré vozovce díky kombinaci křemeliny s vysokou hustotou a dalších udržitelných surovin. Aby běhoun poskytoval dostatečný výkon i na sněhu, má vysokou hustotu lamel: Takzvané lamely 2 v 1 v kombinaci s dalšími drážkami v jednotlivých blocích běhounu zajišťují trakci a brzdný účinek i na sněhu. Pneumatiky iON FlexClimate mají označení M+S a 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), a proto je lze v mnoha případech používat v Evropě po celý rok.

Optimalizováno pro elektromobily

U nové pneumatiky iON FlexClimate společnost Hankook čelí vyšší hmotnosti vozidla typické pro elektromobily použitím zesíleného pásu se zvláště odolnými aramidovými vlákny a zatížením, které je rovnoměrně rozloženo po celé šířce běhounu. To umožňuje vyšší nosnost každé jednotlivé pneumatiky, účinně působí proti deformačním silám při vyšších rychlostech a zajišťuje přesnost řízení a dobrou stabilitu v zatáčkách. Mimořádně rovnoměrné rozložení zatížení navíc zvyšuje odolnost profilu. Díky nové technologii Grip Boost se tuhost bočnic pneumatiky v kombinaci s aramidovým pásem zvýšila o 20 % v porovnání s běžnými celoročními pneumatikami pro vozidla s konvenčním pohonem, což zajišťuje větší jízdní komfort a kontrolu nad vozidlem.

Hankook  iON FlexClimate

Hankook představuje nový technologický systém iON

Nová pneumatika iON FlexClimate již využívá výhod nově zavedené „iON Innovative Technology“. Jedná se o podrobnější technologický systém vyvinutý společností Hankook za účelem zvyšování efektivity výzkumu a vývoje, a tudíž dalšího zlepšování pneumatik pro elektromobily od této společnosti. Zahrnuje čtyři klíčové technologie: i Sound Absorber (hluk), i Super Mileage (opotřebení), i Perfect Grip (přilnavost) a i Extreme Lightness (valivý odpor). Základem tohoto systému je 58 patentovaných technologií, které byly použity při vývoji řady pneumatik iON. Patří mezi ně například patenty na snížení hluku. Jedním z příkladů vyššího kilometrového výkonu je patentovaná technologie směsi ProDurable, která zajišťuje dlouhou životnost pneumatiky díky pokročilé směsi materiálů, a technologie Round Even, která zajišťuje obzvláště rovnoměrný přítlak na vozovku.

Další technologie se používají ke zlepšení přilnavosti pneumatik, jízdního chování (ovladatelnosti) a snížení valivého odporu: Patří mezi ně vzájemně propojené lamely 3D Grip Claw, směs ProGrip jako kombinace křemeliny s vysokou hustotou s dalšími materiály šetrnými k životnímu prostředí a ProCoupling, která dosahuje jemnějšího rozložení křemeliny díky optimalizované směsi.

Nová pneumatika iON FlexClimate bude na evropském trhu k dispozici od října 2023, zpočátku v 8 rozměrech oblíbených v segmentu pneumatik pro elektrické osobní vozy a SUV.  Portfolio velikostí se poté v krátké době rozšíří o další oblíbené rozměry mezi 17 a 21 palci.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!