Za kolik jde postavit nový autoservis v Německu?

20. března 2019, 9:24

Ačkoliv boom výstavby nových autoservisů v České republice je už bezmála čtvrt století za námi, stále se nějaké nové budují. Nejenom u nás, ale všude v Evropě. Jak a za jaké peníze se staví nový autoservis v Německu?

Jistě, je to různé. Nicméně jeden takový si můžeme pro zajímavost alespoň stručně představit. Jde o „autohaus“ firmy Feser Magdeburg GmbH v Magdeburgu otevřený ke konci roku 2018.

Autohaus Feser Magdeburg GmbH

V jižní části Magdeburku, v průmyslovém parku Börderpark, byl v září 2018 místo bývalé Edeky otevřen nový autoservis koncernových značek ŠKODA a SEAT. Skupina Feser-Graf tu pro tento účel získala pozemek o velikosti přes 14 tisíc metrů čtverečných. Za 4 miliony Euro za 10 měsíců vyrostl objekt, který je docela zajímavý, a to zejména proto, že představuje svým způsobem standardní provedení současných, nově budovaných „autohausů“ v SRN.

Základní údaje Autohaus Feser Magdeburg GmbHDva moderní komplexy budov zahrnují dílnu s deseti zvedáky, se dvěma stáními pro přímý příjem a s dvoupodlažním skladem o ploše 720 m2. Samozřejmě také s prodejním prostorem a showroomem tisíc čtverečných metrů. Jedná se v zásadě o dvoupodlažní budovu o výšce 7 metrů s akcentem na světlo a transparentnost. Obě uvedené značky jsou od sebe oddělené ve smyslu aktuálních CI (Corporate Identity). Venkovní plocha 2.800 m2 je určena pro prodej ojetých automobilů. Bez větších problémů tu lze nabídnout až 150 ojetin. Provozovatel si je vědom okolnosti, že prodej ojetých automobilů bude zřejmě nabývat stále na větším významu, a tak se tady počítalo ještě i s určitou rezervou.

Firma Feser-Graf už v Magdeburku vozy SEAT na severu města prodávala, řádově 400 nových vozů ročně, ale značka ŠKODA je v tomto městě pro danou skupinu v nabídce nová. Sázka na ni má řadu důvodů. Zejména skutečnost, že ve východním Německu vykazuje téměř desetiprocentní podíl na trhu. Jinak v rámci skupiny Feser-Graf už lze najít deset center ŠKODA a dvanáct SEAT. Kombinace těchto značek je ale neobvyklá.

Feser-Graf je také jedním ze stovky prodejců vozů SEAT Cupra v Německu. Tento model je v showroomu prezentován odděleně s převládající antracitovou barvou. Od ostatních vystavených vozů SEAT ho odděluje interiérová stěna.

Návrh Autohaus Feser Magdeburg GmbH

Protože nikdo už dnes nemůže stavět autoservis, aniž by stranou ponechal budoucí vývoj v oblasti elektromobility, takže ani zde nechybí nabíjecí sloupy pro elektromobily.

Realizací výstavby nového autoservisu byl zároveň vytvořen předpoklad pro vznik 25 pracovních míst. Ale ve střednědobém časovém horizontu to má být až dvojnásobek. Naštěstí je v tomto regionu ještě možné sehnat kvalifikovaný personál.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!