Cebia umožňuje zjistit, zda bylo vozidlo provozováno jako taxi

27. září 2021, 12:48

Cebia obohatila systém AUTOTRACER, který slouží k prověřování historie ojetých vozů, o další položku kontroly. Nově lze v systému zjistit, zda bylo vozidlo provozováno jako taxi.

Díky novým datům se lze dozvědět, že vozidlo:

  • nebylo provozováno jako taxi;
  • bylo provozováno jako taxi a v jakém období;
  • k aktuálnímu dni je stále provozováno jako taxi.

U vozů TAXI hrozí věší riziko podvodu

Informace o tom, za bylo či nebylo vozidlo provozováno jako taxi, je přitom velice důležitá. Takové vozy mívají najeto více kilometrů a častěji tak u nich hrozí i stočení tachometru, navíc bývají více opotřebované a je důležité u nich zkontrolovat technický stav. U vozidel, která sloužila k provozování TAXI služby, dochází k častějším podvodům, aby se zvýšila jejich cena a zároveň pravděpodobnost prodeje, protože o takové vozy příliš zájem není.

„Věříme, že přidání této položky ke kontrole historie vozidla naši klienti uvítají stejně jako další novinky, které pro ně připravujeme,“ říká Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která pomáhá už 30 let motoristům bojovat proti podvodným praktikám na trhu prodávaných ojetin.

AUTOTRACER od Cebia je přitom největším systémem pro prověřování historie vozidel na evropském trhu. Obsahuje už více než 1,3 miliardy dat o ojetých autech z Česka i zahraničí. Data do něj poskytují pojišťovny, autorizované i neautorizované servisy a pneuservisy, autobazary a prodejci vozidel, výrobci vozidel a importéři, policie, leasingové a finanční instituce či aukční a inzertní portály z ČR i zahraničí.

Díky systému AUTOTRACER lze zjistit, zda nemá auto stočený tachometr, nebylo havarované a pokud ano, jaká vznikla škoda a v jaké finanční výši, jak bylo auto servisované, jaký je skutečný rok jeho výroby a datum první registrace, pro jakou zemi bylo vyrobeno, zda není hlášené jako odcizené či není zatížené leasingem nebo spotřebitelským úvěrem či jak a za kolik bylo v minulosti inzerované. Součástí systému jsou i fotografie z inzerce či po případné havárii nebo poškození. Nedílnou součástí prověření je mj. také podrobný návod na identifikaci vozidla, díky čemuž může klient odhalit, zda vozidlo nebylo nelegálně předělané – například svařené ze dvou havarovaných vozidel.

„Návod na identifikaci vozidla je velice důležitý. Nabízíme klientům nejpodrobnější návod na trhu jak poznat, že vozidlo bylo předělané, čímž je v maximální míře chráníme proti dalšímu a velmi nebezpečnému podvodu, “ dodává Martin Pajer.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!