Alliance Automotive převezme skupinu PartsPoint

18. března 2019, 13:32

Jedna z největších evropských distribučních společností automobilových dílů – Alliance Automotive Group – převezme kompletní podíl ve skupině PartsPoint. PartsPoint je předním hráčem na trhu s náhradními díly v Belgii a Nizozemsku.

Sídlo firmy PartsPoint

Připomeňme si, že Alliance Automotive Group je od roku 2017 součástí globálního gigantu – amerického koncernu Genuine Parts. Do řad skupiny Alliance Automotive patří také společnost GroupAuto, působící na českém a slovenském trhu. Do roku 2013 byla i skupina PartsPoint aktivní na českém trhu, a to prostřednictvím firmy PARTSPOINT k.s.

Získáním 100% podílu ve skupině PartsPoint Group Alliance Automotive výrazně posílí svou pozici v Belgii a Nizozemsku. Společnost PartsPoint byla dosud součástí skupiny AutoBinck, která je považována za jednu z 20 největších automobilových skupin v Evropě, podnikající v různých automobilových odvětvích. Společnost PartsPoint provozuje celkem 150 poboček pod různými značkami. Za posledních 5 let se společnosti podařilo ztrojnásobit své podnikatelské aktivity a dosáhnout ročních tržeb ve výši přibližně 300 milionů EUR.

PartsPoint Group přechází pod Alliance Automotive

Jsme vděčni společnosti AutoBinck, která nás během naší rychlé expanze podpořila. Díky její důvěře se nám podařilo v roce 2013 firmu restartovat. Jsme rádi, že se nyní můžeme stát součástí jedné z předních skupin na trhu s náhradními díly v Evropě, což nám umožní dále se rozvíjet a investovat do marketingu, IT a nových produktů, abychom mohli v následujících letech ještě lépe sloužit našim klientům. – řekl Cor Baltus, generální ředitel PartsPoint.

Pro dokončení transakce je nutné získat souhlas příslušných úřadů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!