Nové brzdové destičky MEYLE-PD pro dodávky

, 14. února 2017, 14:45

Nyní jsou k dispozici MEYLE-PD brzdové destičky s optimalizovanou třecí směsí pro četné modely dodávek a transportérů jako například Mercedes Sprinter, VW Crafter nebo Ford Transit.

Brzdové destičky u dodávek a transportérů jsou vystaveny veliké zátěži především hmotností – to způsobuje předčasné opotřebení a snížení brzdného účinku. Dle mota „čas jsou peníze“ platí i zde, že každá návštěva servisu stojí firmu peníze. Nové MEYLE‑PD brzdové destičky pro dodávky a transportéry jsou proto nyní vyráběny s třecí směsí, která je optimalizovaná na snížení opotřebení a zvýšení brzdného účinku, čímž je zajištěna větší životnost těchto brzdových destiček. Díky tomu musí dodávka do servisu v ideálním případě pouze na pravidelný servis a ne na základě předčasného opotřebení brzd.

Nové MEYLE‑PD brzdové destičky pro dodávky a transportéry jsou vybaveny trojitými antivibračními plechy, které jsou připevněny k zadní straně brzdové destičky speciálním lepidlem, které má navíc ještě také antivibrační účinek.

Toto zaručuje, že se zamezí přenosu vibrací z brzdového kotouče a třecího členu do brzdiče – známe jako pískání brzd. Aby se zamezilo úniku zdraví škodlivých látek do okolního prostředí při otěru brzdného materiálu, tak jako u MEYLE‑PD brzdových destiček pro osobní vozy, tak i u brdových destiček pro dodávky a transportéry neobsahují třecí směsi žádnou měď a ani jiné těžké kovy.

Vlastnosti těchto nových MEYLE‑PD brzdových destiček s ohledem na chování při brždění a koeficient tření byly úspěšně doloženy řadou testů a jsou dle předepsaných norem ECE-R90 homologovány. Nové MEYLE‑PD brzdové destičky pro dodávky a transportéry jsou nyní k dostání pro vozy Mercedes Sprinter, VW Crafter, Citroën Jumper, Opel Movano, Renault Master, Ford Transit a Iveco Daily. MEYLE sortiment brzdových destiček pro dodávky a transportéry se stále rozšiřuje o nové položky a aplikace.

Související články

Rozšíření sortimentu čepů řízení MEYLE-HD
Rozšíření sortimentu čepů řízení MEYLE-HD

Modelová pestrost velkých a těžkých vozů v posledních letech nebývale roste. Protože u těchto vozů právě čepy řízení trpí vysokými rychlostmi a špatným stavem vozovek, tak MEYLE rozšířilo opět svůj sortiment  technicky vylepšených dílů MEYLE-HD – čepů řízení.

100 nových aplikací poloos od Meyle
100 nových aplikací poloos od Meyle

Společnost MEYLE rozšířila svůj sortiment o takřka 100 nových aplikací poloos pro všechny běžné modely aut.

MEYLE brzdové kotouče zkoušené a certifikované dle normy ECE R90
MEYLE brzdové kotouče zkoušené a certifikované dle normy ECE R90

Kvalitativní norma ECE R90 je povinná u náhradních brzdových kotoučů pro nově přihlášená auta od listopadu 2016. Přestože ze zákona není nutné aplikovat tuto normu, tak již dnes splňuje více jak 90% brzdových kotoučů MEYLE tuto normu. Tímto splňují MEYLE kotouče tuto kvalitativní normu i na auta, která ze zákona nejsou obsažena v této normě […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!