Legenda žije dál – výjimečná práce pro výjimečný vůz

24. března 2017, 9:43

Bridgestone v září 2016 poprvé představil vzrušující projekt výroby nových pneumatik s nejmodernějšími technologiemi pro legendární Jaguar XJ220. Vývoje nové pneumatiky se již několik let dožadovali majitelé těchto klasických vozů.

O čtyři měsíce později, během nichž byly vyráběny, hodnoceny a ve stovkách kol na závodním okruhu testovány prototypy v 17 různých variantách, byla nyní konečná podoba pneumatiky schválena nejen inženýry společnosti Bridgestone, ale i Justinem Lawem – nikdo jiný neujel s vozem XJ220 více kilometrů než Justin. Díky jeho aktivní účasti na tomto projektu bylo možné zajistit, aby nová pneumatika poskytovala ještě lepší provozní vlastnosti a výkony než původní pneumatiky, jimiž byl vůz vybaven.

Justin k tomu řekl: „Je nezbytné znát nejen pneumatiky, ale také všechno o voze a o tom, jaké má mít jízdní vlastnosti. Jsem jedním z nemnoha lidí, kteří měli to štěstí a řídili tento vůz pravidelně během uplynulých 23 let. Celkem jsem s ním ujel více než 160.000 kilometrů.“

„Ale nedejte jenom na má slova,“ pokračoval. „Se společností Bridgestone jsme dali opět dohromady inženýry a zkušební jezdce z doby před 25 lety, čímž jsme v podstatě zaručili dokonalý výsledek naší práce.“

„Avšak takto vzrušující projekt si nezaslouží, aby byl tajný,“ dodal Christophe De Valroger, viceprezident oddělení Consumer OE ve společnosti Bridgestone Europe. „Fanoušci automobilů na celém světě oceňují atraktivitu modelu Jaguar XJ220 a jeho historii. Z toho důvodu jsme se rozhodli vyprávět jeho příběh ve filmovém zpracování.“

Znovu můžete prožít tento zážitek společně s Justinem, Donem a vývojovým týmem Bridgestone, Andy Wallacem, Johnem Nielsenem, Alastairem Macqueenem a Shinichim Watanabem, kteří měli k dispozici Donův originální vůz z předvýrobní série (podvozek č. 004).

Jaguar XJ220 je konečně „restartován“, legenda žije dál.

Související články

Bridgestone dokončuje vývoj pneumatik pro XJ220
Bridgestone dokončuje vývoj pneumatik pro XJ220

Bridgestone přislíbil v září 2016 fanouškům a majitelům supersportovních vozů Jaguar XJ220, že jim nabídne nové pneumatiky pro náhradní spotřebu. V současnosti dokončují inženýři společností Bridgestone a Don Law XJ220 jejich vývoj.

Bridgestone navyšuje ceny u všech pneumatik
Bridgestone navyšuje ceny u všech pneumatik

Bridgestone Europe zvýší ceny pneumatik pro osobní vozy, lehké užitkové vozy, SUV a motocykly v průměru až o 8 % v závislosti na kategorii.

Nová pneumatika Bridgestone Dueler A/T 001 4×4
Nová pneumatika Bridgestone Dueler A/T 001 4×4

Odolný specialista do terénu, který nenechá řidiče na holičkách ani na asfaltu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!