Nová pneumatika Bridgestone Dueler A/T 001 4×4

, 27. února 2017, 10:03

Odolný specialista do terénu, který nenechá řidiče na holičkách ani na asfaltu.

Pneumatika Dueler A/T 001 s velmi vyváženými provozními vlastnostmi používá vyspělou konstrukci bloků dezénu a technologie směsí společnosti Bridgestone, aby poskytovala fanouškům terénní jízdy potřebnou trakci na nezpevněných cestách nebo v blátě a zároveň také skvělou ovladatelnost po návratu na silnice v jakémkoli počasí po celý rok.

„Řada pneumatik Bridgestone DUELER si vybudovala silné postavení na trhu pneumatik pro vozidla s pohonem 4×4, a to u samotných motoristů i u zákazníků z řad výrobců vozidel,“ říká Jerome Boulet, ředitel produktového marketingu ve společnosti Bridgestone Europe NV/SA. „Nová pneumatika DUELER A/T 001 posílí tuto pověst svými vyváženými vlastnostmi s vynikající trakcí v terénu a znamenitou ovladatelností na silnici. Tato pneumatika je díky své lehčí konstrukci také ohleduplnější k životnímu prostředí.“

Trakce v terénu, ovladatelnost na mokré vozovce

 Pneumatika Dueler A/T 001 osloví evropské řidiče vozidel s pohonem všech kol (4×4), kteří se v rámci svých pracovních aktivit nebo ve svém volném čase vydávají občas i do terénu. Užívají si jízdy v nádherné přírodě, ale celkově ujedou více kilometrů na silnici. Jejich typickými vozidly s pohonem všech kol jsou například Land Rover Defender, Jeep Wrangler, Mercedes-Benz Třídy G nebo Toyota Hilux.

Inženýři společnosti Bridgestone se postarali o to, aby pneumatika Dueler A/T 001 splnila svou odolností a dlouhou životností očekávání spojovaná s pneumatikou Dueler A/T 694, kterou nahrazuje. Také optimalizovali geometrii bloků v dezénu a tuhost směsi s cílem dosáhnout lepší trakce ve všech terénních podmínkách včetně sněhu a bláta.

Fanoušci terénních vozů ocení atraktivní vzhled bloků v dezénu a bočnic, které nesou certifikovaný alpský symbol – tří horských štítů a sněhové vločky (3P-MSF: Three Peak Mountain Snow Flake), dokládající vlastnosti pro celoroční provoz.

Na silnici nebudou řidiči na pochybách o tom, že se jedná o prémiovou pneumatiku Bridgestone. Reakce vozidla na pohyby volantu jsou okamžité a pohotové, ovladatelnost v zatáčkách je vynikající a z hlediska jízdního komfortu je jízda ještě plynulejší a tišší než s pneumatikou Dueler A/T 694. Nový design lamel a drážek odvádí vodu ze styčné plochy ještě rychleji, a zaručuje tak suverénní brzdění na mokru.

Pneumatika Dueler A/T 001 od ledna 2017 postupně nahrazuje pneumatiku Dueler A/T 694 na všech evropských trzích. Zpočátku bude nabízena ve 23 rozměrech pro kola s průměrem ráfku 15“ až 18“, které pokrývají více než 50 % evropské poptávky po pneumatikách pro vozidla s pohonem všech kol (4×4).

Související články

Nová pneumatika Firestone Vanhawk 2
Nová pneumatika Firestone Vanhawk 2

Firestone má pochopení pro majitele i řidiče lehkých užitkových vozů, kteří musí být připraveni na plnění nejrůznějších úkolů, při nichž absolvují krátké jízdy s častým zastavováním, překonávání delších vzdáleností, doručování zásilek v popojíždějící dopravě a neustálé manévrování v každodenním provozu.

Nová pneumatika Firestone Roadhawk
Nová pneumatika Firestone Roadhawk

Firestone přináší do evropského segmentu pneumatik se střední cenovou úrovní revoluci v podobě pneumatiky Roadhawk, která nabízí řidičům v mnoha ohledech vynikající výkony s delší životností.

Jak předejít poškození pneumatik
Jak předejít poškození pneumatik

Neopatrné parkování u obrubníku nebo kontakt s výmolem mohou vážně poškodit vaši pneumatiku. Stejně tak ji z provozu může vyřadit i ostrý kámen. Pokud pneumatika utrpí tupý nebo ostrý náraz, měl by ji co nejdříve zkontrolovat odborník na pneumatiky. Poškození bočnice totiž vyžaduje ve většině případů nákup a montáž nové pneumatiky.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!