Filtry UFI opět ve Volkswagenech

20. října 2017, 8:17

Firma UFI filters obnovuje své partnerství se společností Volkswagen. Pro VW bude dodávat palivové filtry pro všechny verze naftových motorů (75, 103 a 130 kW) modelu Crafter 2.0 TDI Euro 6, oceněného titulem “Van roku 2017”.

Palivový filtr UFI pro VW CrafterPro nový lehký nákladní automobil Volkswagen vyvinula firma UFI filters dva různé typy palivových filtrů. Vzhledově jsou si velmi podobné, liší se ovšem ve filtračním médiu a rozměrech vložky. Díky tomu si filtry poradí s významnými rozdíly v kvalitě paliv na trzích, kde se vozy Crafter prodávají.

Pro trhy, kde je palivo často znečištěné nebo obsahuje vysokou úroveň bionafty, se používá řešení “Water Separation“, tzn. se separací vody. Tento filtr používá dvě plně syntetická filtrační média a pracuje na principu třístupňové filtrace .

Účinnost filtrace pro částice větší než 4 μm je 96%. Je odseparováno více než 93% vody, a to i v případě, že obsah bionafty dosahuje 30%.

Pro účely trhů, na nichž je standardem čistá nafta s malým procentem Palivový filtr UFI pro VW Crafterbionafty, UFI Filters dodává VW filtr vybavený filtrační vložkou ze skládaného filtračního média na bázi celulózy. Také toto provedení zajišťuje vysokou filtrační účinnost 96% pro částice větší než 4 mikrometry.

Rozhodnutí výrobce umístit filtr přímo za přední světlomet inspirovalo firmu UFI Filters, aby vyvinula řešení “plug and play”, které usnadňuje montáž i pozdější údržbu. Pro zajištění odolnosti vůči vysokým vibracím, teplotám a mechanickému poškození je tělo filtru vylisováno z hliníku a dvojitě svařeno laserem. Toto technologické řešení je výsledkem pokročilého výzkumu a vývoje provedeného firmou UFI Filters.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!