Žárovky řidiči na míru

23. listopadu 2017, 13:12

Jinak se oblékáme do práce a jinak do divadla. Podobně lze přizpůsobit i zdánlivě standardní halogenovou žárovku typu automobilu a specifikům jízdy daného řidiče. 

Žárovky Philips na míru

Jak moc se mohou lišit halogenové žárovky, které odebírají stejné množství proudu? Liší se svou životností, jasem, barvou světla a také cenou.

Taxikář  najede každý den v automobilu až 250 kilometrů, ale 90 % jeho trasy vede městem osvětlené pouličními lampami. Řidič tedy mnohem více ocení dlouhou životnost. Philips LongLife EcoVision fungují dobře více než 1.500 hodin, což odpovídá až 80 tisíc kilometrům v městském provozu.

Jinak je na tom kompaktní auto do města, jehož vyšší verze jsou již vybaveny LED osvětlením. Standardní halogenová žárovka má barevnou teplotu cca do 2.800 K, takže její světlo je mírně nažloutlé. Žárovky Philips WhiteVision poskytují bělejší světlo s teplotou 3.700 K.

Zatímco žárovky Philips ColorVision se odlišují tím, že uvnitř světlometu se vytváří barevná záře – modrá, žlutá, zelená nebo fialová. Zároveň je však světlo na silnici stále bílé, takže vše probíhá podle předpisů. To otevírá zcela nové možnosti personalizace automobilu, aby se na silnici odlišoval.

Řidiči, kteří jsou stále na cestách, především v zimě, potřebují dobré osvětlení. Žárovky Philips X-tremeVision zajišťují až o 130 % jasnější světlo ve srovnání s minimem požadovaným ze zákona. Životnost je sice o něco kratší (450 hodin), ale úroveň bezpečnosti jízdy mimo zastavěnou plochu je nesrovnatelně vyšší.

„V profesionálním servisu by výběru automobilového osvětlení měla vždy předcházet otázka, jakým způsobem klient používá své auto, zda je používá k častým služebním cestám, nebo jej využívá především v dobře osvětlených ulicích města. Až tyto znalosti umožní představení komplexní nabídky výrobce a výběr vhodného automobilového osvětlení,“ shrnuje Piotr Wajszczyk, Market Manager Central Europe společnosti Lumileds.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!