Continental se pyšní titulem Dodavatel pro Auto roku 2018

1. února 2018, 8:48

Škoda Karoq je plná dílů a součástek z českých závodů společnosti Continental, která se tak stala Dodavatelem pro Auto roku 2018. Firma v České republice zaměstnává více než 16.000 pracovníků a mnoho z nich má podíl na úspěchu Škody Karoq. Vyrábějí mimo jiné displeje palubního informačně-zábavního systému.

Do českého SUV společnost Continental dodává např. základní součásti brzdového systému (vč. posilovače nebo brzdových hadiček), radar adaptivního tempomatu nebo jednotku ESC, a to jak v základní verzi Base, tak i v pokročilé Plus, jež podporuje nejmodernější jízdní asistenční systémy.

Nová Škoda Karoq je výkladní skříní techniky, s jejíž pomocí chceme dosáhnout smělého cíle vytyčeného ve strategii Vision Zero, tedy eliminaci nehod a zranění na silnicích,“ říká Milan Souček z Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Continental vyrábí rovněž řídicí jednotky dvouspojkových převodovek, adaptivních tlumičů, zavírání dveří nebo čidla oxidů dusíku a protékajícího množství vzduchu, která jsou nedílnou součástí pohonného ústrojí středně velkého českého SUV. Důležitým místem pro Karoq je např. závod Continental v Brandýse nad Labem, odkud pocházejí displeje palubního systému.

Kromě známé továrny na výrobu pneumatik v Otrokovicích je Continental v Česku zastoupen sedmi dalšími závody: zmíněným Brandýsem nad Labem, Adršpachem, Trutnovem, Ostravou (vč. R&D centra), Frenštátem pod Radhoštěm, Jičínem a Meclovem. V celosvětovém měřítku společnost předběžně oznámila tržby za rok 2017 ve výši 44 miliard eur, přičemž samotná divize Automotive utržila 39 miliard. Výsledky v České republice budou známy v průběhu března.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!