Cena za inovaci pro společnost Hengst SE

19. března 2018, 10:53

Specialista na filtraci z Münster získal zvláštní ocenění za inovaci „Blue-on“. Technologie, která byla vyvinutá jako trvalá alternativa pro šroubované olejové filtry, byla oceněna v Düsseldorfu titulem „North Rhine-Westphalia Innovation Award“. S výhrou je spojena finanční odměna ve výši 100.000 eur.

Hengst získal ocenění za inovaci Blue-on

Hlavní myšlenkou technologie „Blue-on“ bylo vytvořit udržitelný olejový filtr, který lze použít místo kovového filtru typu „Spin-on“. Po celém světě jezdí zhruba 800 milionů vozidel, které jsou vybaveny šroubovacími filtry. Zde se při výměně oleje odstraňuje celý filtr i s obalem, což vyžaduje nakládání se zbytkem oleje ve filtru jako s nebezpečným odpadem a zpracování kovových a ocelových částí tohoto filtru. Taková výměna významně zatěžuje životní prostředí. Vznikne při ní 500.000 tun odpadní oceli (ekvivalent 50 Eiffelových věží) a 142.000 tun použitého oleje (tanker Suezmax).

„Firma Hengst společně s týmem inženýrů vedených Michaelem Böhmem prakticky znovuvytvořila klasický šroubovací olejový filtr. Tento působivý inženýrský úspěch ukazuje na inovačního ducha firmy Hengst SE z Münsteru, ale i průkopnické nadšení rodinného podniku v našem regionu.“ – uvedl prof. Dr. Andreas Pinkwart, ministr Hospodářství, inovací, digitalizace a energetiky Severního Porýní-Vestfálska, který sám v roce 2008 tuto cenu obdržel.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

frantaservis@seznam.cz, 28. března 2018, 23:20 0 0

Já mám spíše dojem, že autor využil toho, že už téměř vymřeli pamětníci stejně fungujícího rozebíratelného filtru pro vozy Škoda 105-120 i jiné vozy s filtrem Spin-on a plagiát vydává za svou originální myšlenku a ještě k tomu se nestydí přijmout za ukradenou myšlenku finanční odměnu. Hanba mu ! Kdo nevěří, toho přesvědčím, mám ještě jeden schovaný. Franta Lasovský

Odpověď