Nové směrové brzdové destičky Ferodo® plní přísnější požadavky

2. července 2018, 16:22

Technologie, které zlepšují charakteristiky NVH (Noise-Vibration-Harshness) tedy omezení hlučnosti, vibrací a dalších nepříjemných projevů vozidel pří jízdě, získávají na trhu stále na významu. A to jednak díky stupňujícím se požadavkům zákazníků na pohodlí ve voze, jednak díky pokračujícímu nástupu hybridních a elektrických vozidel.

Asymetrické brzdové destičky FerodoAbsence spalovacího motoru, který měl u vozů s konvenčním pohonem na svědomí vysoké hodnoty NHV, vyvolává potřebu podobně tichých a hladkých dílů v ostatních systémech vozu, což se týká především brzd.

Společnost Federal-Mogul Motorparts reaguje na nový vývoj a uvádí na trh novou řadu směrových brzdových destiček Ferodo® se sníženou hladinou hluku. Její nové asymetrické brzdové destičky jsou navrženy tak, aby se stýkaly s brzdovým kotoučem pod určitým úhlem, což významně snižuje náchylnost ke vzniku vibrací a hluku při brzdění, aniž by se to negativně projevovalo na výkonnosti brzd. V závislosti na použití jsou k dispozici dvě různá řešení: zkosený třecí povrch nebo výřez, který snižuje hlučnost.

Snížení hodnot NVH je velký úkol, speciálně v souvislosti s pokračujícím nástupem hybridních a elektrických vozidel, které umocňují důležitost technologií na účinné snižování NVH, jaké nabízí třeba naše nové směrové destičky Ferodo,” řekla Gozde Kirali, manažerka značek brzdových produktů Federal-Mogul Motorparts v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika. „Těší nás, že můžeme toto nejnovější pokročilé řešení uvést na trh a současně poskytnout našim zákazníkům podporu ve formě technické pomoci a návodů pro montáž. Federal-Mogul Motorparts považuje stále za velmi důležité, že jeho zákazníci mohou těžit z jeho nejnovějších výrobků a rozsáhlého technického know-how.”

Nová řada momentálně sestává z 39 katalogových čísel dílů, které pokrývají nejdůležitější modely vozidel. Obě nové směrové brzdové destičky byly navrženy s cílem co nejvíce zjednodušit jejich rozlišení a montáž. Na základě jejich určení jsou značeny buď šipkou nebo písmenem indikujícím, na kterou stranu vozu se mají namontovat.

Destičky se zkosením mají největší sklon v místě, kde destička a kotouč poprvé přicházejí do kontaktu. U destiček vybavených výřezem by měl být výřez na přední straně, s níž destička přichází do kontaktu s kotoučem nejdříve.

Praktické instalační video:

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!