Nový Ford Fiesta bude vybaven brzdovými destičkami Ferodo Eco-Friction®

24. července 2018, 15:11

Společnost Federal-Mogul Motorparts oznamuje, že brzdové destičky Ferodo Eco-Friction® se budou montovat na přední nápravy nejoblíbenějších modelů Fiesta. Díky ekologickým brzdovým destičkám bez obsahu mědi se budou moci majitelé nové Fiesty spolehnout na její ekologičnost a výborný brzdný výkon.

 

Nový Ford Fiesta s brzdovými destičkami Ferodo Eco-Friction®

Brzdové destičky řady Eco-Friction jsou vůbec první destičky bez mědi. Jejich pětiletý vývoj a testování byly velmi důkladné, celkem se při něm prověřovalo na 1.500 materiálů a 25 různých nových směsí. Díky ekologičtějším použitým materiálům a výraznému snížení emisí jemných částic poskytují destičky Eco-Friction vyšší bezpečnost, nižší hlučnost a nejlepší výkonnost ve své třídě.

„Je skvělé, že se pro destičky Eco-Friction rozhodl další výrobce, zvláště pak, když se jedná o tak oblíbený model jako je Ford Fiesta,” řekla Gozde Kirali, manažerka značek brzdových produktů společnosti Federal-Mogul Motorparts v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika. „Změny legislativy si vynucují snižování obsahu mědi v brzdových destičkách, proto jsme již před několika lety začali vyvíjet vlastní řešení, které se poprvé v praxi uplatnilo v roce 2014. To dokládá naše odhodlání plnit roli průkopníka a vyvíjet potřebné technologie ještě dříve, než si je vyžádá sám trh.”

Brzdové destičky Ferodo Eco-Friction

Brzdové destičky se skládají z dvaceti až třiceti různých materiálů, které v nich plní různé funkce. Během vývoje bylo jasné, že žádný z nich nedokáže plně nahradit měď sám o sobě. V řadě Eco-Friction je proto využita řada sulfidů kovů, nerostných látek, abraziv, vláken, keramických částic a určité formy tuhy, aby se dosáhlo srovnatelných charakteristik opotřebení a tření jako u klasických brzdových destiček na bázi mědi.

Ekologičtější technologie Eco-Friction je k dispozici pro 90 % celé výrobní řady značky Ferodo, což z ní dělá předního dodavatele ekologičtějších brzdových destiček.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!