MOOG® zavádí inovativní technologie a rozšiřuje výrobní kapacity v Evropě

17. září 2018, 11:03

MOOG®, značka produktů pro řízení a zavěšení kol společnosti Federal-Mogul, představila svou novou identitu. Na veletrhu Automechanika ve Frankfurtu nad Mohanem oznámila i další významné změny. Nový výrobní závod ve Španělsku zahájí výrobu hlavních produktů značky s novou technologií Hybrid Core. Inovace je zacílena na posílení bezpečnosti a zlepšení odolnosti a nabízí vyšší kvalitu pomocí výztuhy z uhlíkových vláken a indukčního tepelného zpracování. 

Moderní modelová řada a nové technologie

Všude, kde to bude vhodné, bude v rámci kompletní řady součástí řízení a zavěšení MOOG využita technologie Hybrid Core. Kromě použití výztuh z uhlíkových vláken k dosažení nižší hmotnosti a vyšší odolnosti pomáhá nová technologie modelové řadě zajistit i některé další specifické přednosti. Jedná se například o nižší točivý moment kloubu a snížení radiálního průhybu u kulových kloubů, vodicích ramen nápravy a spojovacích tyčí.

„Technologie Hybrid Core je jen jednou z našich inovací, která zlepšuje celou řadu MOOG,“ vysvětluje Davor Horvat, obchodní ředitel oddělení podvozků pro region EMEA ve společnosti Federal-Mogul Motorparts. „Využíváme také pokročilých technologií tepelného zpracování, povlaků skříní, nové syntetické mazivo pro větší komfort a také matice se zinkovou přírubou pro kvalitu a bezpečnost.“

Inovace a interní odborné znalosti značky MOOG zlepší její modelovou řadu kulových kloubů, vodicích ramen nápravy, spojovacích tyčí, axiálních tyčí a táhel stabilizátorů. Indukční kalení nabízí pevnost a odolnost čepů, což zároveň přináší výhodu zvýšené bezpečnosti a klidu pro zákazníky. Například ocel použitá pro plechy ramen je pevnější než u tradičních materiálů. Nové syntetické mazivo nejen usnadňuje správnou montáž, ale také optimalizuje tření součástí k zajištění plynulosti a přesnosti, jak jen to vlastní konstrukce řízení vozidla umožňuje.

Součásti jsou také vybaveny speciálním zinkovým povlakem, který poskytuje prvotřídní vysoce kvalitní vzhled a povrchovou úpravu, zlepšuje odolnost proti korozi a – je-li použit pro matice s přírubou MOOG – umožňuje rovněž vyšší síly dotahování, což dále zvyšuje bezpečnost.

„Značka MOOG má dobrou pověst díky poskytování vysoce kvalitních produktů na trhu s autopříslušenstvím a jsme potěšeni, že můžeme nabídnout technicky vytříbené produkty nebo díly, které dále staví na této dlouho zavedené schopnosti,“ vysvětluje Horvat. „Nejnovější oznámení jsou důkazem odhodlání značky MOOG poskytovat zákazníkům služby, které se vyvíjejí spolu s očekáváním spotřebitelů s ohledem na zlepšení spolehlivosti a zvýšené pohodlí.“

Nový vzhled

Nová technologie značky a rozšíření stávající řady doplní i nový, modernizovaný obal. Odhalení žlutomodrého obalu zahájí novou éru značky a postupně se rozšíří v celém jejím sortimentu. Označení by mělo značce MOOG pomoci dosáhnout jejího cíle, kterým je další rozšiřování jejího podílu na trhu a podpora její pozice prémiové značky.

„Považovali jsme za důležité podpořit naše rozšíření kapacity a rozšíření modelové řady novým vzhledem,“ uzavírá Horvat. „Výrazný žlutý obal je navržen pro rozlišování mezi značkou MOOG a alternativními produkty, které na rozdíl od produktů značky MOOG nenabízejí nejnovější inovace.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!