Více bezpečí s novými halogeny značky Philips

29. října 2018, 16:33

Viditelnost na silnici bezpochyby účinně zvyšuje dostatečné osvětlení vozidla. Ve zlomových momentech to však nemusí stačit, proto se při výběru žárovek vyplatí zvolit takové, které disponují nadprůměrnými parametry svícení a vysokou kvalitou provedení.

Nové halogeny značky Philips

Moderní technologie pomáhají vytvářet mimořádně efektivní osvětlení vozu. Nejedná se jen o xenonové výbojky Philips, které jako první pronikly do sériové výroby u modelu BMW řady 7 v roce 1991, ale také o LED osvětlení nebo matricové světlomety s možností přizpůsobení se momentálním podmínkám. Stále však na silnicích narazíme na velké množství vozidel vybavených světly využívající halogenové žárovky.

Avšak postupem času i halogeny ztrácejí své tovární vlastnosti, a zde nachází uplatnění um inženýrů Lumileds – jediného licenčního výrobce a distributora automobilového osvětlení značky Philips – ve snaze neustále zlepšovat užitkové vlastnosti výrobků. Výsledkem jejich snažení jsou nové halogenové žárovky představené na letošním ročníku veletrhu Automechanika ve Frankfurtu.

Nejdůležitějším konstrukčním rysem nových halogenových žárovek Philips X-tremeVision G-force (H1, H4 a H7) je větší odolnost vůči vibracím vznikajícím při každodenní jízdě automobilem. Vyvolávají je nerovnosti na silnici nebo stav zavěšení vozidla, a také klesající stabilita upevnění žárovky ve světlometu. Tyto důvody vedou mj. ke zkracování životnosti svítidla H7, na což si neustále stěžují řidiči. V případě nových žárovek Philips X-tremeVision G-force H4 a H7 inženýři využili dlouholeté zkušenosti značky Philips v segmentu výrobků pro nákladní automobily a vyvinuli konstrukci odolnou vůči otřesům a vibracím s garantovanou hodnotou až 10 G.

Silniční testy nových žárovek značky Philips prokázaly jejich nepřetržitý provoz až 450 hodin (konkrétně šlo o žárovky H1, H4, H7). Za dosažení barevné teploty až 3500 K odpovídá speciální technologie povlaku. Vysoce kvalitní křemenné sklo bylo naplněné směsí vzácných plynů pod tlakem 13 barů. V důsledku toho se zlepšily parametry svícení až o 130 procent ve srovnání se standardním, zákonem předepsaným minimem, což se promítá do lepší viditelnosti v noci a menší zrakové únavy řidiče.

Druhou novinkou jsou halogenové žárovky Philips WhiteVision ultra (H4 a H7), které vynikají delším paprskem zajišťujícím řidiči až o 60 procent lepší viditelnost ve srovnání se standardním, zákonem předepsaným minimem a barevnou teplotou až 4200 K. Tímto způsobem vytvořené bílé světlo je téměř identické jako barva paprsku xenonových svítidel. Takové bílé a chladné světlo poskytuje lepší kontrast barev a jasnější ohraničení paprsku světla, takže řidič rychleji rozpozná případné překážky na silnici. Je také lépe viditelné v noci, a zároveň je nadále neutrální pro lidské oko. Kvality žárovek ocení i lidé věnující speciální pozornost vzhledu svého automobilu. Použití Philips WhiteVision ultra jim umožní provést tzv. optický tuning.

„Automobilové žárovky by se měly vždy vyměňovat v párech. Během této činnosti se nedotýkejte skleněné baňky prsty, protože otisky prstů a nečistoty, které tak zanecháte, mohou zkreslit paprsek světla na silnici. Po výměně je nutné upravit úroveň svícení světlometů, což je lepší svěřit do rukou automechanika v servisu,“ radí Wioletta Pasionek z Lumileds Poland.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!