Snímače značky NTK – nezpochybnitelná kvalita pro autoservisy

5. listopadu 2018, 20:27

Značka NTK, vyrábějící elektronické součástky, součást NGK SPARK PLUG, se díky lambda sondám stala v 80. letech průkopníkem v oblasti senzorů pro automobilový průmysl. Kvůli stále přísnějším emisním normám se značně zvýšil počet snímačů používaných v automobilech, a proto jsou lambda sondy, váhy vzduchu, snímače absolutního tlaku nebo snímače polohy klikové a vačkové hřídele se značkou NTK tou správnou volbou pro správný a ekologický provoz motorů. 

Snímače značky NTK

LAMBDA SONDY- Rostoucí poptávka na trhu

Lambda sondy poskytují řídící jednotce motoru (ECU) informace potřebné k výpočtu množství vzduchu nasávaného motorem. Pokud je potřeba vyměnit takový snímač, nejlepší řešení je vybrat značku NTK Vehicle Electronics. Téměř všichni výrobci automobilů a přední výrobci motocyklů používají v sériové výrobě lambda sondy NTK. Důvod je velmi jednoduchý: vysoká úroveň kvality a spolehlivosti založená na oxidu zirkonu, oxidu titanu v širokopásmových lambda sondách NGK zaručuje přesné složení směsi paliva a vzduchu a tím optimální podmínky práce třícestných katalyzátorů.

Lambda sonda NTK

Lambda sondy poskytují autoservisům velký potenciál pro vytvoření dodatečných příjmů. Je to z toho důvodu, že kromě vozů s benzinovými motory využívají speciální širokopásmové lambda sondy ve větším počtu také vozidla vybavená naftovými nebo benzinovými motory s přímým vstřikováním, které musí plnit přísné emisní normy. Navíc se zvyšuje počet nových motocyklů, do kterých se ze stejného důvodu také montují lambda sondy. Současná aftermarketová nabídka NTK zahrnuje lambda sondy pro více než 16.000 modelů vozidel. Kromě toho nabízí NGK SPARK PLUG nejúplnější sortiment regulačních a diagnostických lambda sond na trhu, včetně pěti univerzálních sond pro nejstarší modely automobilů.

Tři sondy, 400 aplikací: Lambda sondy s vyměnitelnou zástrčkou

Firma NGK SPARK PLUG neustále rozšiřuje sortiment a pravidelně zavádí do nabídky nové typy lambda sond, které umožňují distributorům a autoservisům vyhovět aktuálním požadavkům trhu.

V loňském roce společnost představila univerzální lambda sondy pro vozy skupiny VW. Jsou dodávány pro prvovýrobu, a pro aftermarket byly vybaveny výměnnými zástrčkami pro řídící jednotku ECU a umožňují také měnit délky kabelu tak, aby odpovídal konkrétnímu modelu. Díky tomu se dají použít ve velkém počtu automobilů.

Wojciech Łyżwa, generální ředitel Eastern Europe v NGK SPARK PLUG, vysvětluje: „Skupina Volkswagen používala odlišné lambda sondy v identických vozidlech, takže se může stát, že zásuvka řídicí jednotky motoru (ECU) nebude pasovat do lambda sondy. Díky novým lambda sondám mohou distributoři a servisy držet skladem pouze tři referenční čísla, které lze použít ve více než 400 modelech automobilů skupiny VW, „říká Wojciech Łyżwa.

Tři nové lambda sondy NTK OZA723-EE66 (číslo NGK 90517, číslo VW 1K0 998 262 C / 1K0 998 262 E), OZA723-EE67 (číslo NGK 96050, číslo VW 1K0 998 262 Q) a OZA723-EE68 (číslo NGK 95870, číslo VW 1K0 998 262 S) jsou náhradami originálních dílů VW a umožňují snadnou výměnu zástrčky pro řídící jednotku ECU bez nutnosti přerušení kabelu.

SNÍMAČE MAP/MAF – 93% pokrytí trhu

Řada snímačů MAP / MAF od firmy NGK SPARK PLUG byla oficiálně představena na veletrhu Automechanika 2016. Stejně jako v případě lambda sond NTK se mohou servisy vždy spolehnout i na senzory MAP / MAF od této značky.

 

Snímač množství nasávaného vzduchu (MAF) NTK

Aby bylo dosaženo dokonalé práce motoru a efektivního čištění spalin, musí řídicí systém motoru regulovat poměr složení směsi paliva a vzduchu. Snímač množství nasávaného vzduchu (MAF) a snímač absolutního tlaku (MAP) hrají v tomto procesu klíčovou roli. Obě součástky poskytují informace potřebné pro výpočet množství vzduchu nasávaného motorem. Na trhu neustále roste poptávka po tomto typu senzorů.

První na trhu

Sortiment NTK byl první na trhu, který poskytoval kompletní nabídku zahrnující váhy vzduchu, snímače absolutního tlaku a snímače plnícího tlaku. Tato produktová řada nabízí vše, co servis potřebuje – čili ideální řešení pokrývající 93 % poptávky na trhu. Sortiment zahrnuje 190 váh vzduchu, z toho 165 kompletních a 20 vložek. Odráží to nejnovější trendy v OE řešeních. Kromě toho existuje 5 náhradních vložek, které jsou určeny pro 77 nejprodávanějších váh vzduchu s vyměnitelnou vložkou. Zbývajících 160 položek jsou snímače tlaku nasávaného vzduchu, včetně 91 snímačů absolutního tlaku a 11 snímačů tlaku v kolektoru a snímačů plnícího tlaku.

Snímače absolutního tlaku (MAP) NTK

A co můžete očekávat od značky jako je NTK – sortiment s dokonalým zpracováním a kvalitou. „Naše průtokoměry a snímače absolutního tlaku procházejí četnými kontrolami kvality během jednotlivých výrobních etap. Výrobky jsou testovány na trvanlivost a tepelnou odolnost v souladu s příslušnými specifikacemi a splňují nebo překračují zkušební postupy OE, „vysvětluje Wojciech Łyżwa. „Naše senzory jsou známé svou kvalitou a přesností. Náš sortiment zajišťuje vysoké pokrytí trhu a snadné skladové hospodářství. Není tedy divu, že tolik servisů důvěřuje značce NTK.“

SNÍMAČE OTÁČEK – Prémiová značka

Nejnovější rozšíření řady senzorů NTK zahrnuje snímače otáček motoru a polohy klikové a vačkové hřídele, které NGK SPARK PLUG oficiálně představila na letošním veletrhu Automechanika.

Motorové snímače otáček a polohy klikové a vačkové hřídele

Motorové snímače otáček a polohy klikové a vačkové hřídele poskytují řídicí jednotce motoru (ECU) nejdůležitější informace potřebné pro zajištění správné činnosti pohonné jednotky. Vysílají signály týkající se otáček motoru a polohy klikové a vačkové hřídele:

  • Kliková hřídel spojená s písty a převodovkou přeměňuje lineární a vertikální práci pístů na rotační pohyb, generuje energii a pohání tak vozidlo. Snímač rychlosti klikové hřídele poskytuje informace o jejích otáčkách a poloze.
  • Úkolem vačkové hřídele je otevírat a zavírat ventily. Je spojen s klikovou hřídelí, která ji pohání. Vačková hřídel se otáčí poloviční rychlostí klikové hřídele. Snímač polohy vačkové hřídele plynule měří její polohu, což umožňuje správnou synchronizaci práce motoru.

Signály poskytované oběma snímači jsou využívány řídící jednotkou motoru ECU k určení, kde se který z válců a pístů aktuálně nachází. Na základě těchto informací jednotka přesně určuje okamžik vstřiku paliva a posílá napětí na zapalovací cívku, která generuje jiskru na zapalovací svíčce. To vše zajišťuje plynulý a hladký chod motoru. Vzhledem k tomu, že snímače rychlosti a polohy mají velký význam pro správnou funkci motoru, je velmi důležitý výběr dodavatele, který zaručí nejvyšší kvalitu výrobků.

Motorové snímače polohy klikové a vačkové hřídele

Nová řada snímačů otáček a polohy motoru NTK zahrnuje 567 referencí, což odpovídá 88% pokrytí trhu, čili 270 milionům evropských vozidel. Proto je NTK Vehicle Electronics první prémiovou značkou, která nabízí nejkvalitnější snímače rychlosti a polohy motoru pro téměř každý model automobilu. Sortiment zahrnuje indukční snímače poskytující analogový signál a snímače založené na Hallově efektu, které poskytují digitální signál. Všechny díly byly navrženy tak, aby eliminovaly slabé stránky originálních součástek. Jednou ze základních myšlenek je poskytovat nejlepší produkty na trhu, a proto jsou všechny snímače testovány za extrémních podmínek, včetně teplotního šoku v teplotním rozmezí -25 ° C až + 135 ° C.

Zavedením tohoto sortimentu se značka NTK stává komplexním řešením v oblasti motorových snímačů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!