Úspěšný test filtru částic brzdového prachu od společnosti Mann + Hummel

15. listopadu 2018, 14:22

Výrobek pro filtrování prachových částic od společnosti Mann + Hummel výrazně snižuje emise brzdového prachu vozidel, takže se do prostředí dostává méně částeček. Poté, co společnost poprvé představila technologii v roce 2017 v počáteční fázi vývoje, úspěšné testy potvrdily její účinnost.

Filtr částic brzdového prachu od společnosti Mann + HummelFiltr je přizpůsobitelný stávajícím instalačním prostorům okolo kotoučových brzd. Lze jej použít pro všechny druhy pohonů, od elektrických vozidel a hybridních vozidel až po klasické benzinové nebo dieselové vozy. Díky robustnímu krytu přímo vedle brzdového třmenu působí filtr přímo v místě vytváření prachu. Tím se zabrání úniku částic brzdového prachu do životního prostředí. Filtrační médium je materiál odolný vůči teplotě a korozi, účinně filtruje různé velikosti částic.

Úspěšně provedený test v aerodynamickém tunelu simuloval jízdu dolů po horách, což dokazuje teplotní odolnost. Sníh a voda také neprokázaly žádný vliv na filtr. Bylo dosaženo cíle zachytit 80 % emisí. Vývojáři jsou také velmi optimističtí, že mohou dosáhnout hmotnosti produktu nižší než 500 gramů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!