Brzdové destičky Delphi Technologies dosahují dobrých výsledků v testech provedených na automobilech vyšší třídy

15. února 2019, 12:21

Při testování brzdových destiček ve vozu značky VW Touareg překonaly produkty Delphi Technologies řešení nabízena konkurencí. Kromě tiššího provozu a menšího opotřebení destičky Delphi Technologies prokázaly dobrý výkon, kontrolu a stabilitu z hlediska vadnutí brzd.

Výsledky navázaly na předchozí testy prováděné na modelu VW Passat, v jehož případě produkty Delphi Technologies také vykázaly rychlejší zastavování, tišší chod a delší životnost než destičky konkurenčních výrobců.

Test brzdových destiček Delphi Technologie

Společnost Delphi Technologies nedávno poskytla své brzdové destičky ke srovnávacím testům s OE výrobky a díly čtyř dalších předních výrobců. K testům posloužil VW Touareg II s motorem V6 TDI – vozidlo vyšší třídy zkonstruováno na základě modelů Porsche Cayenne a Audi Q7. Destičky Delphi Technologies překonaly čtyři značky z trhu náhradních dílů v zajištění účinnějšího brzdění a lepší kontroly i při vysokých teplotách. Jejich univerzálnost a výkon dále podtrhly i tichý provoz a nižší opotřebení třecího segmentu. Stejně působivých výsledků se podařilo dosáhnout u dřívějších testů na modelu VW Passat s motorem 2.0 TSI.

Společně se zvyšováním výkonu motoru, a tedy s možností dosažení značné rychlosti, vzrůstají i nároky na brzdový systém. Stoupá také riziko tzv. vadnutí brzd, což je jedna ze zásadních výzev spojená s brzděním ve vozidlech třídy „premium“. Za účelem vytvoření správných provozních podmínek, probíhá nouzové brzdění za pěti různých provozních teplot – od 50°C po 400°C.

Test brzdových destiček Delphi Technologie

Je také velmi důležité, aby namontované destičky nevytvářely mnoho hluku. Společnosti Delphi Technologies se podařilo znovu prokázat, že její brzdové destičky jsou jedním z nejtišších produktů na trhu. Důležité je, že vytvářejí hluk přesahující 70 dB pouze za určitých podmínek, takže pracují dokonce tišeji než OE produkty. Brzdové destičky vykázaly intenzitu zvuku na úrovni 9,0 na stupnici, kde 7 nebo méně představuje „slyšitelný zvuk“ a 10 znamená „ticho“.

„Reklamace kvůli pištění destiček jsou problémem známým pro mnoho servisů, proto jsou všechny naše produkty vybaveny osvědčenými protihlukovými díly, jako např. OE podkladovou vrstvou, zkosením a speciální technologií podkladu. Zcela splňují svou roli, čímž zajišťují nižší hladinu hluku dokonce i ve srovnání s OE produkty,“ říká Neil Fryer, viceprezident globálního marketingu, produktů a strategie pro trh náhradních dílů Delphi Technologies.

Stejně dobře dopadly brzdové destičky Delphi Technologies ve výzkumu sledujícím opotřebení. V případě nejčastěji brzděných kol přední nápravy bylo zaznamenáno opotřebení o 0,1 mm menší ve srovnání s nejbližším konkurenčním produktem a o 1 mm nižší oproti tomu, který dopadl nejhůř. Průzkum byl proveden po 2.140 zastaveních při různých rychlostech a za podmínek rozdílného přítlaku.

Destičky namontované na kolech zadní nápravy prokázaly podobné výsledky. Brzdové destičky Delphi Technologies výrazně snížily také opotřebování brzdových kotoučů na předních i zadních kolech.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!