Společnost Continental vytvořila zdravý ekosystém pro ekologickou, ekonomickou a sociální mobilitu

25. září 2019, 10:33

Předseda představenstva společnosti Continental, Dr. Elmar Degenhart, na letošní tiskové konferenci IAA představil řešení nejnaléhavějších výzev v automobilovém průmyslu. Degenhart optimisticky prohlásil, že v celém dodavatelském řetězci automobilového průmyslu by se dalo do roku 2050 dosáhnout nulových emisí CO2.

Konkrétně si společnost do roku 2040 stanovila cíl, že při výrobním procesu bude produkovat nulové emise CO2. Prvním krokem je, že společnost Continental do konce roku 2020 začne ve všech výrobních závodech po celém světě využívat elektřinu pouze z obnovitelných zdrojů energie.

Předseda představenstva společnosti Continental, Dr. Elmar Degenhart

Pro společnost Continental je výroba s nulovými emisemi CO2 nezbytnou součástí zdravého ekosystému mobility. Proto na autosalonu IAA technologická společnost představila průkopnické novinky pod heslem „Mobility is the Heartbeat of Life“(„Mobilita je tepem života“). Tyto novinky přispívají ke snižování emisí, zvyšování bezpečnosti a zlepšování síťového pokrytí a digitalizace zase přináší větší pohodlí a méně nehod. Degenhart s ohledem na napjatou hospodářskou situaci a na nezbytné investice do budoucí mobility a digitalizace apeloval na německé politiky, aby ekonomiku podpořili daňovými úlevami firem a spotřebitelů.

Zdravý ekosystém od firmy Continental

Společnost Continental tvůrcem zdravého ekosystému mobility

„Utváříme zdravý ekosystém mobility. Zdravá mobilita je protikladem rezignace. Zdravá mobilita je plná naděje na světlé zítřky. Je čistá, bezpečná a síťově propojená. Naše řešení pomáhají lidem a společnosti dosáhnout lepší kvality života, rychlejšího pokroku, větší ohleduplnosti k životnímu prostředí a zlepšuje osobní vyhlídky do budoucna. A pro to bijí naše srdce,“ vysvětlil Degenhart na IAA misi společnosti Continental, která se v mobilitě snaží o změnu k lepšímu.

Pouze zdravý ekosystém mobility dokáže podle společnosti Continental udržitelně uspokojit potřeby mobility i v budoucnosti, umožní společnostem dlouhodobě a ziskově růst, vytvoří atraktivní pracovní místa a přispěje k prosperitě.

Degenhart ve Frankfurtu představil různé součásti nové ekologické strategie společnosti Continental. Technologická společnost chce své výrobní procesy i nadále optimalizovat s ohledem na emise CO2 tak, aby do roku 2040 byla produkce emisí CO2 zcela nulová.

Apel na zákonodárce: Ulevte průmyslu!

Technologická společnost Continental se na mezinárodním autosalonu IAA chopila příležitosti a apelovala na německé zákonodárce.

„Ze všech zemí v OECD mají firmy v Německu nejvyšší daně. Navíc jsou zde velmi vysoké náklady na sociální zabezpečení a druhé nejvyšší náklady na energii. To je příliš vysoká zátěž, než abychom dokázali držet krok s vývojem ve světě. Nižší zátěž umožňuje vyšší investice a více novinek. Je třeba jednat“, zdůraznil Degenhart.

„Jsme přesvědčeni, že nejpozději do roku 2050 musí mít automobilový průmysl nulové emise CO2. Je to proveditelné, pokud se ekonomika a politika budou řešit společně. Proto chceme na naše politiky apelovat: Stanovte cíle, které jsou ekologicky efektivní, z ekologického hlediska budou dávat smysl a budou ekonomicky proveditelné,“ řekl Degenhart a dodal: „Náš průmysl dokáže zajistit, aby byla mobilita udržitelně čistá, ale vy, politici, nás musíte začít více podporovat. Protože německý automobilový průmysl má do budoucna velkou perspektivu. Každý, kdo alespoň trochu koketuje s automobilovým průmyslem, má co do činění s největším a nejdůležitějším soukolím, které hýbe německou ekonomikou v pozitivním i negativním slova smyslu.“

Zároveň ukázal na pozitiva a na revoluční novinky v oblasti vývoje automatizovaného, autonomního a síťově propojeného řízení a přelomové změny v technologii pohonů.

Technologická novinka Continental

Firma Continental například na autosalonu IAA představila hnací systém pro elektromobily, s nímž automobiloví výrobci nejen ušetří hmotnost a náklady, ale díky dobré integraci systému se také zkrátí doba vývoje před zahájením sériové výroby.

Technologická společnost také představila nový radarový senzor krátkého dosahu. Trik je v tom, že senzor dokáže velmi přesně zachytit překážky a ostatní účastníky silničního provozu. Asistent projíždění zatáčkou tak zjistí nebezpečí dříve než dosud a může rychleji varovat řidiče, vyzvat ho k nouzovému brzdění nebo nouzové brzdění spustí sám automaticky. Tak je například možné zabránit nehodám cyklistů s nákladními nebo osobními automobily.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!