Společnosti Hella a Plastic Omnium pracují na holistickém konceptu „Front of the Car“

14. října 2019, 12:35

Spolu s předním francouzským dodavatelem pro automobilky Plastic Omnium odborník na osvětlení a elektroniku Hella dále rozvíjí holistický koncept pro exteriér vozidla. To zahrnuje řešení osvětlení, které je kompletně zabudováno do přední části vozu. Nový přístup „Front of the Car“ byl představen na IAA ve Frankfurtu na stánku HELLA.

Společnosti Hella a Plastic Omnium „Front of the Car“

„Přední část vozu nabývá na důležitosti: na jednu stranu má rozhodující vliv na konstrukci vozidla a na druhou stranu je důležitým místem pro řadu senzorů, světel a dalších prvků. Společně s naším partnerem Plastic Omnium proto pracujeme na inteligentním přístupu pro přední část vozidla, který zákazníkovi otevírá zcela nové možnosti designu,“ říká Dr. Frank Huber, člen správní rady HELLA.

Mark Sullivan, prezident a generální ředitel, Intelligent Exterior Systems from Plastic Omnium dodává:

„Spolupráce s firmou Hella nám umožňuje nabízet zákazníkům sofistikovaná a jedinečná systémová řešení pro přední část vozidla z jediného zdroje. Současně náš přístup pomáhá našim zákazníkům využívat více funkcí jednodušeji.“

Koncept „Front of the Car“ má víceúrovňové nastavení. Na začátku se vývoj zaměřuje na efektivní integraci určitých světelných modulů do přední části vozidla, jako jsou směrové svítilny nebo konturové osvětlení.

“Poptávka po takových řešeních je vysoká. K sériové výrobě bychom mohli dospět již během následujících dvou až tří let,” říká Dr. Huber.

Probíhají také první pokusy pro vyšší úroveň integrace. To zahrnuje kombinaci různých elektronických součástí, jako jsou radarové a lidarové senzory nebo přední kamera. Velké displeje pro komunikaci mezi vozidlem a jeho okolím a také světlomety by mohly být integrovány ve složitějších vývojových fázích.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!