Continental hodlá vyčlenit společnost Vitesco Technologies a zveřejňuje klíčové údaje za třetí čtvrtletí

4. listopadu 2019, 18:13

Představenstvo společnosti Continental na jednání rozhodlo o kompletním vyčlenění aktivit společnosti Vitesco Technologies zaměřených na pohonné jednotky (dříve obchodní jednotka Powertrain) a o krocích ohledně uvedení na burzu. Společnost tímto způsobem odpovídá na zrychlující se požadavky v oblasti elektrifikace pohonných jednotek.

Vitesco Technologies

Je to také reakce na v současnosti značně nepředvídatelné podmínky pro případnou první veřejnou nabídku části akcií v roce 2020. Společnost Continental proto nebude pokračovat v původně zamýšlených přípravách na první veřejnou nabídku akcií společnosti zaměřené na pohonné jednotky. Vyčlenění společnosti Vitesco Technologies bude po potvrzení dozorčí radou koncernu Continental AG předloženo ke schválení valné hromadě 30. dubna 2020. V platnost by mělo vstoupit v průběhu téhož roku.

„V příštím roce hodláme našim aktivitám v oblasti pohonných jednotek dát více nezávislosti a flexibility, která je nezbytná pro další rozvoj. Pevně věříme, že tímto způsobem může společnost Vitesco Technologies pokračovat ve slibném a profitabilním kurzu a zaujmout vedoucí roli na dynamicky se měnícím trhu s technologiemi pro pohonné jednotky,“ vysvětlil rozhodnutí představenstva Dr. Elmar Degenhart, předseda představenstva společnosti Continental.

„Naším cílem je čistá a ekologicky trvale udržitelná doprava. Je proto zcela přirozené, že upravujeme srdce každého vozidla – tedy jeho pohonné ústrojí – na elektřinu. Po schválení dozorčí radou budeme moci uplatnit naši jasnou představu o dalším rozvoji a budeme schopni se plně koncentrovat na budoucnost. Vitesco Technologies je již dnes průkopníkem v oblasti elektrifikace pohonných ústrojí. Jsme velmi dobře připraveni na to, abychom přechod od spalovacích motorů k elektrickému pohonu vyžili jako další příležitost k růstu,“ řekl Andreas Wolf, generální ředitel společnosti Vitesco Technologies.

Předběžné klíčové údaje za třetí čtvrtletí roku 2019 v souladu s očekáváními

Společnost Continental kótovaná na burzovním indexu DAX Frankfurtské burzy dále zveřejnila předběžné klíčové údaje za třetí čtvrtletí roku 2019, které odpovídají současným očekáváním analytiků. Konsolidované tržby dosáhly ve třetím čtvrtletí výše přibližně 11,1 miliardy eur a provozní výsledek (EBIT) představoval zhruba 5,6 procenta. Tržby skupiny Automotive Group byly ve výši asi 6,6 miliardy eur, EBIT tvořil přibližně 1,6 procenta. Tento výsledek zahrnuje rezervy na záruční opravy ve výši 187 milionů eur, jak bylo oznámeno v červenci 2019. Tržby skupiny Rubber Group dosáhly 4,6 miliardy eur a EBIT představoval přibližně 12,3 procenta.

Klíčové údaje za třetí čtvrtletí od Continentalu

“S ohledem na neuzavřené obchodní spory, nejistou situaci ohledně brexitu a klesající výkonnost trhů se nám ve třetím čtvrtletí podařilo dosáhnout slušného výsledku. Díky tomu můžeme potvrdit náš výhled na celý rok v oblasti tržeb, provozního výsledku i peněžního toku bez započtení akvizic,“ prohlásil k zveřejněným údajům Wolfgang Schäfer, finanční ředitel společnosti Continental. „Nepředpokládáme, že by během příštích pěti letech mělo dojít k významnému zlepšení v celosvětové výrobě osobních a lehkých užitkových vozidel, a proto jsme odpovídajícím způsobem upravili naše očekávání pro vývoj trhu ve střednědobém horizontu.“

Předpoklady učiněné a upravené v rámci pravidelného procesu plánování vedly ve třetím čtvrtletí 2019 k nepeněžnímu snížení tzv. goodwillu firmy a dalšího nehmotného majetku v celkové výši kolem 2,5 miliardy eur. Hlavním důvodem změny ocenění, kterou vyžadují účetní předpisy, je nově nastavené očekávání dalšího vývoje trhu. Kromě toho došlo ke změnám u řady dalších hledisek, včetně odhadované dlouhodobé míry růstu a platné diskontní sazby.

Společnost Continental navíc za prvních devět měsíců roku 2019 vytvořila rezervy ve výši 97 milionů eur v souvislosti s programem „Transformace 2019–2029“, který byl oznámen 25. září 2019. Očekává se, že ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019 budou vytvořeny další rezervy na náklady související s transformací firmy, ale jejich výše zatím není stanovena.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!