Využijte příležitosti nabízející tepelný management

27. dubna 2020, 7:51

Vzhledem k tomu, že výrobci vozidel usilují o maximální snížení emisí a spotřeby paliva, k čemuž jsou tlačeni legislativou, je každý aspekt ovlivňující výkon motoru podrobně zkoumán, aby všechny jeho systémy harmonicky fungovaly. Hlavním bodem tohoto snažení je efektivní řízení teploty.

Proto firma Dayco stále vyvíjí inovativní řešení nebo nové koncepty, které zajistí, že moderní motory nejen dosáhnou provozní teploty co nejrychleji, ale během provozu ji udrží na optimální pracovní úrovni.

vodní čerpadlo DaycoElektrická vodní čerpadla, která se mohou aktivovat okamžitě, spolu s nápaditými konstrukčními řešeními mechanických čerpadel, jako jsou čerpadla s lamelovými lopatkami nebo třecí kolo Dayco poskytující okamžitou reakci na změnu teploty chladicí kapaliny, proto hrají důležitou roli.

Během posledních několika let výrobci automobilů začali mnohem více integrovat vodní čerpadlo do primárního pohonu (rozvodového systému), aby ho nemuseli pohánět pomocným řemenem.

To má přímý vliv na aftermarket, protože rozvodový řemen má na rozdíl od pomocného řemene pevně určený interval výměny. To znamená, že mechanici přicházejí do styku s vodním čerpadlem častěji než dříve, čímž je pro ně mnohem jednodušší posoudit jeho stav. Mohou tak snadno zjistit, jestli poškozené čerpadlo nahradí novým, nebo ho preventivně vymění s rozvody, což je nejlepší řešení. Ochrání tak zákazníka, a navíc mají profit z prodeje dílů.

Díky tomu se v posledních pěti letech výrazně zvýšil prodej rozvodových sad dodávaných s vodním čerpadlem. Distributoři autodílů si toho jsou vědomi a plánují podle toho své zásoby.

Pozitivní na tom je, že výrobci dílů pro přenos energie, jako je Dayco, aktivně reagovali na tento vývoj a začali přidávat vodní čerpadla do svých rozvodových sad. Tím poskytují distributorům i svým zákazníkům kompletní náhradní řešení.

Rozvodová sada s vodním čerpadlem Dayco KTBWP

Každá z více než 300 sad s vodním čerpadlem Dayco s označením KTBWP obsahuje mimo náhradního čerpadla řemen, napínáky a kladky, přičemž 75 z těchto položek obsahuje patentovaný řemen Dayco High Tenacity (HT) nebo tzv. „bílý“ řemen. Tento sortiment společně s ucelenou řadou termostatů, poskytuje nezávislým autodílnám kompletní řešení tepelného managementu v originální kvalitě (OE).

Někdy chtějí autoservisy vyhovět zákazníkům a ušetřit jim peníze, a proto vymění pouze řemen a nejnutnější příslušenství. Tímto přístupem nicméně riskují, že v budoucnu budou muset jejich zákazníci nést mnohem větší náklady spojené s opravou, ke které může dojít díky pozdějšímu selhání vodního čerpadla.

Vzhledem k tomu, že výměna rozvodů je poměrně drahý, i když velmi důležitý servisní úkon, je logické vyměnit vodní čerpadlo a rozvodový řemen najednou. Finančně je to pro motoristy v dlouhodobém horizontu mnohem efektivnější řešení, a zároveň jim také můžete garantovat, že je jejich vozidlo v bezvadném stavu díky úplné a důkladné opravě.

Proto firma Dayco pro klid majitele vozidla a pro větší zisk autodílny doporučuje, aby se raději vždy vyměnily kompletní rozvody, než aby se měnilo pouze vodní čerpadlo nebo rozvodový řemen samostatně.

Díly rozvodové sady s vodním čerpadlem Dayco KTBWP

Kromě toho, že dodává náhradní díly odrážející aktuální vývoj technologií ve vozidlech, je dalším přínosem firmy Dayco fakt, že můžete nakoupit širokou škálu výrobků pro teplotní management od jediného důvěryhodného dodavatele.

Komponenty odvozené od OE dílů dávají svým zákazníkům řadu hmatatelných výhod, zahrnující prvotřídní kvalitu, zvýšenou trvanlivosti nebo prakticky vyloučení reklamací. Pokud namontují kompletní High Tenacity (HT) rozvodovou sadu s vodní pumpu, může firma Dayco navíc poskytnout distributorům, autoservisům a jejich zákazníkům ještě větší úroveň jistoty tím, že nabízí možnost prodloužit stávající dvouletou záruku o další rok.

Prodloužená, tříletá záruka je dokonalým příkladem toho, jak technologie firmy Dayco může poskytnout autoservisům reálnou konkurenční výhodu oproti jiným značkám. Motoristům rovněž dává takovou úroveň ochrany, kterou často nelze získat ani u autorizovaného prodejce.

Kombinace produktů s garantovanou OE kvalitou, spolu s širokou nabídkou dílů pro řízení teploty, a nadstandardní podporou, jako je prodloužená, tříletá záruka, činí z firmy Dayco skvělou volbu pro dodávky motorových dílů.

Další informace o výrobcích společnosti Dayco v OE kvalitě naleznete na internetových stránkách společnosti.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!