Proč si vybrat motocyklové žárovky Philips?

18. května 2020, 11:10

Letošní motocyklová sezóna je z pochopitelných důvodů zcela odlišná než obvykle. Bez ohledu na vývoj situace do budoucna se již teď vyplatí věnovat pozornost osvětlení svého stroje, které vám zajistí větší komfort a bezpečí.

V současné době udržujeme větší vzdálenosti od ostatních lidí, veřejná doprava je částečně omezená a v hromadných dopravních prostředcích musí být větší rozestupy. Přirozeným důsledkem toho je preference vlastního vozu, což se nutně promítá do zvýšeného provozu.

motocyklové žárovky Philips

Populární alternativou k autům zůstávají i nadále jednostopá vozidla a lze předpokládat, že skupina jejich uživatelů ještě poroste. A to zejména pokud jde o skútry a motocykly do 125 cm3, které mohou používat držitelé řidičského průkazu skupiny B. Řádné osvětlení je základním prostředkem, jak vůči ostatním řidičům signalizovat svou přítomnost na silnici. Vyplatí se při tom dbát na to, abychom měli co nejkvalitnější žárovky.

„Stejně jako u aut jsou v konstrukcích jednostopých vozidel nejčastěji používaným zdrojem hlavního osvětlení halogenové žárovky. Na trhu je k dispozici velmi široký výběr, takže rozhodnout se, kterou zvolit, může být docela obtížné. Zejména proto, že na první pohled vypadají všechny velmi podobně. Know-how každého výrobce by mělo spočívat v kvalitě použitých materiálů, preciznosti provedení a směsi použitých plynů,“ říká Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe společnosti Lumileds Poland, výrobce a distributora automobilového osvětlení značky Philips.

Společnost Philips již více než stovku let pracuje na svém jménu v oblasti osvětlení vozidel. Poskytuje je jak pro osobní a nákladní automobily, tak pro jednostopá vozidla. Proto je každý další výrobek výslednicí užitkových vlastností těchto konstrukcí a dlouhých let nasbíraných zkušeností. A to nejenom v laboratorních i silničních testech, ale také v motosportu.

Dobrým příkladem jsou řady motocyklových žárovek Philips CityVision moto (H4, H7 a HS1), X-tremeVision moto (H4 a H7) a CrystalVision ultra (H4, H7 a HS1). Jejich společným rysem je zesílená konstrukce vlákna, baňka z vysoce kvalitního křemenného skla a speciální směs plynů. Výsledkem jsou halogenové žárovky odolné proti vibracím a přetížení v řádu 10 G. To přímo prodlužuje životnost, která může být až 450 hodin nepřetržitého svícení.

Philips CityVision moto

Druhým rysem halogenových žárovek Philips je jasné světlo, podobné tomu dennímu. Například barevná teplota CrystalVision ultra je 3700 K. Jako bonus lze pomocí nich docílit efektu xenonů, které zdůrazňují design motocyklu.

Philips CrystalVision ultra

Philips X-tremeVision naproti tomu vynikají až o 130 procent delším paprskem, než je zákonem požadované minimum. Znamená to účinnější osvětlení silnice, což při výkonu jednostopých vozidel nabývá ještě většího významu.

Philips X-tremeVision moto

Philips nabízí rovněž celou řadu motocyklových žárovek do směrových světel, k osvětlení registrační značky, a také do zadních a brzdových světel. Bez jejich správného fungování si lze jen těžko představit bezpečné manévrování na silnici.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!