Osram Oslon Piccolo pro ovládání funkcí automobilů gesty

19. května 2020, 11:06

Oslon Piccolo společnosti Osram nyní nabízí mimořádně kompaktní infračervenou LED (IRED), která představuje obrovský výkon při malých rozměrech. 

Osram Oslon Piccolo

Design automobilových interiérů prochází v současné době zásadní změnou. Displeje se zvětšují, počet manuálních ovladačů se snižuje a řešení osvětlení, které lze individuálně nastavit, vytváří příjemnou atmosféru. Do automobilového odvětví pronikají rostoucím tempem pokročilé systémy pro podporu řízení (ADAS) a technologie, původně navržené pro mobilní zařízení – např. rozpoznávání obličeje, sledování pohybu očí nebo ovládání gesty. Tyto technologie jsou založeny na infračerveném světle. Čím jsou požadované komponenty menší a výkonnější, tím snadněji je lze zabudovat do složitých designů.

S pokračující změnou mobility v příštích letech se změní rovněž účel samotných vozidel. Autonomní řízení v první linii povede k tomu, že budou vozy vybavovány dalšími a dalšími funkcemi, aby byla interakce mezi cestujícími a vozidly intuitivnější. Autonomní vozidlo bude mít podstatně jiný design interiéru než současné modely. Klasickou palubní desku nahradí jiná uživatelská rozhraní a možnosti komunikace. Dnes mohou řidiči využívat k navigaci hlasové asistenty a jednoduché funkce lze ovládat gesty.

Osram Oslon Piccolo

Díky rozpoznání gest byly vyvinuty naprosto nové způsoby používání displejů. Například při navigaci do místa určení zobrazí vozidlo mapu s odpovídající trasou. Na okrajích obrázku se často nacházejí různé položky menu pro obsluhu displeje standardním způsobem – což však zabírá místo pro zobrazení mapy. Při použití rozpoznávání gest se položky menu objeví pouze tehdy, jestliže řidič natáhne ruku směrem k displeji, jinak se trasa může zobrazovat na celé obrazovce.

„Výhody Oslon Piccolo se skutečně vyplatí, jestliže se použije společně s interiérovými displeji,“ objasňuje Walter Rothmund, marketingový manažer Osram Opto Semiconductors.

Díky mimořádně kompaktním rozměrům nepřesahujícím 1,6 x 1,6 mm a při pouhém 0,81 mm výšky celého produktu lze IRED snadno nainstalovat do malého prostoru. Komponenta na stejnosměrný proud s příkonem 1,15 W při 1 A nabízí velice rychlé časy spínání do 10 ns a je vhodná jako stálý zdroj světla pro kamerové aplikace a rovněž k pořizování trojrozměrného obrazu pomocí modulovaného či rychle pulzujícího světla. Oslon Piccolo se dodává ve dvou různých vlnových délkách: 850 nm (SFH 4170S A01) a 940 nm (SFH 4180S A01) a je způsobilý pro použití v aplikacích pro automobilový průmysl dle standardu (AEC-Q102).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!