Nová divize a změna ve správní radě ZF: Posílená E-mobilita jako jedna z hlavních činností ZF

30. července 2020, 12:25

Dozorčí rada ZF dnes na svém pravidelném zasedání jmenovala Stephana von Schuckmanna (46) za nového člena správní rady společnosti. Von Schuckmann, který v současné době vede divizi Car Powertrain Technology, od 1. ledna 2021 nahradí Michaela Hankela (63).

Hankel po 17 úspěšných letech ve společnosti ZF odchází do důchodu. Dozorčí rada se také rozhodla zřídit novou divizi z předchozí divize Car Powertrain Technology a divize E-mobility s cílem nabídnout zákazníkům elektrifikovaná řešení pohonů pod jednou střechou. V budoucnu ZF již nebude vyvíjet komponenty pro pohony spalovacích motorů, ale místo toho se zaměří na plug-in hybridní vozidla a čistě elektrická vozidla s dalekým dojezdem.

Stephan von Schuckmann, ZFOd podzimu roku 2018 má Stephan von Schuckmann na starosti divizi Car Powertrain Technology se sídlem v Saarbrückenu v Německu. Absolvent obchodní administrativy nastoupil do skupiny ZF v roce 2003 a zastával různé manažerské pozice včetně obchodního ředitele ZF Lenksysteme Hungária Kft. v maďarském Egeru, vedoucího Global Aftermarket a Small-Series Business Unit v ZF Lenksysteme GmbH ve Schwäbisch Gmünd v Německu. V roce 2015 se von Schuckmann přesunul do divize Car Powertrain Technology jako senior viceprezident pro finance, controlling, IT a process management, než převzal funkci vedoucího divize.

Jmenování von Schuckmanna do správní rady ZF od 1. ledna 2021 se časově shoduje s významnou změnou struktury skupiny. V tomto čase bude také ze dvou současných divizí, divize Car Powertrain Technology a divize E-Mobility, vytvořena nová divize. Tímto krokem společnost ZF zkombinuje své schopnosti, aby lépe reagovala na stále vzrůstající elektrifikaci osobních automobilů, upevnila vztahy se zákazníky a dále urychlila transformaci na plug-in hybridní a elektrické pohony. V budoucnu ZF již nebude vyvíjet komponenty pro pohony čistě spalovacích motorů.

“Se Stephanem von Schuckmannem jako vedoucím nové divize a členem správní rady jsme z našich vlastních řad získali lídra, který zná odvětví pohonů aut velmi dobře. Posílí pozici ZF v oblasti e-mobility,” řekl Dr.-Ing. Franz-Josef Paefgen, předseda dozorčí rady ZF.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!