OSRAM nabízí legální LED autožárovky do čelních světlometů

12. října 2020, 19:16

Osram je prvním výrobcem, který nabízí legální LED autožárovky do čelních světlometů. Jedná se o absolutní novinku, neboť až do této chvíle neexistovaly žádné zákonem schválené náhradní LED žárovky pro běžný silniční provoz. S novým produktem se společnost Osram, která zaujímá vedoucí pozici v sektoru automobilového osvětlení, stává prvním dodavatelem, který splnil přísné podmínky předpisů v oblasti schvalování. Lze očekávat, že brzy budou německý trh následovat další země.

LED autožárovky do čelních světlometů

„Schválení pro použití v silničním provozu je důležitým krokem, na němž jsme pracovali celá léta. Řidiči mohou s našimi LED žárovkami povýšit své halogenové osvětlení na úroveň technologicky nejvyspělejších produktů zcela legálně, snadno a navíc úsporně“, uvedl Hans-Joachim Schwabe, CEO společnosti Osram Automotive.

Řidiči získají s žárovkami Osram Night Breaker LED výrazně lepší výhled a viditelnost na silnicích.

Už před mnoha lety završila LED technologie svou triumfální cestu a přebrala hlavní roli v předních světlometech. LED světlomety jsou tak dnes považovány za běžný standard, avšak dostupné jsou většinou stále pouze u nových vozů. Osram Night Breaker LED je první „žárovkou“ na světě, která přibližuje tuto technologii i starším vozům bez nutnosti měnit celé světlomety. Je totiž schválena jako legální náhradní „LED žárovka“ do předních světlometů některých již provozovaných vozidel.

Federální úřad pro motorovou dopravu uděluje schválení

Night Breaker LED H7Night Breaker LED H7 společnosti Osram je první zdokonalená LED žárovka, která vyhověla náročným zkušebním postupům certifikačního orgánu TÜV Süd, a stala se tak legální náhradou za halogenové žárovky H7 v testovaných modelech vozidel. Tuto skutečnost potvrdil německý federální úřad pro motorovou dopravu udělením schválení pro silniční provoz.

Schválení se v současné době vztahuje na potkávací světla, jimiž jsou vybaveny řady běžných modelů vozidel registrovaných v Německu. Patří sem mimo jiné oblíbené modely řady BMW 2, Audi A3 a A4 nebo Ford Mondeo. Počet vozidel stále roste s probíhajícími zkouškami a schvalovacími postupy.

Jasněji, bezpečněji, lépe

Nová „žárovka“ Night Breaker LED je až třikrát jasnější než úroveň podle minimálních zákonných požadavků a její barva světla je srovnatelná s denním světlem. Žárovka vytváří silné kontrasty a má dlouhý dosah. Díky LED technologii svítí až pětkrát déle než běžná halogenová autožárovka, vyžaduje tedy méně často výměnu a spotřebuje méně energie. Světelné zdroje lze vyměňovat – halogenovou žárovku za Osram LED – bez jakékoli nutnosti dalších úprav nebo schvalování. Tyto žárovky jsou tak úspornou a zdokonalenou alternativou k LED světlometům.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 13. října 2020, 9:11 2 -6

OSR67210CW
Žárovka, hlavní světlomet
OSRAM
Technický popis
Žárovka LED H7 (karton 2 ks) 12/24V 16,9W PX26D Ledriving, 67210CW, bez homologace - není vhodné pro použití na veřejných komunikacích

Odpověď

Jirka, 15. října 2020, 8:55 9 -1

no to ale není ona.. vyhledejte si Osram nightbreaker LED, já do googlu musel připsat ještě DE, aby to našlo, nabízejí ji totiž zatím jen v německu

Odpověď

LOOKass, 27. září 2021, 13:28 0 -2

Dobre ty Jiri, jsi je sfouknul jako svicku, takze plany poplach s dostupnosti.

Odpověď

Michal, 19. prosince 2021, 18:36 0 -3

Není to schválení pro požití v halogenovych svetlometoch!!! Zavadzate a klamete svetlomet by musel mať označenie že je určený pre LED žiarovky

Odpověď

Johny, 21. prosince 2021, 14:51 0 -1

Tady je zase někdo mimo... přečtěte si to pořádně...pokud umíte anglicky nebo německy (asi ne) koukněte se na oficiální stránky Osram a zmiňovaný tip žárovky a pak se styďte.

Odpověď

Anonym, 31. října 2022, 17:53 0 0

Zdravim,tak u nas než to schvalia,tak budem davno po smrti,asi tak,prajem pekny večer.

Odpověď

J.A., 4. listopadu 2022, 13:25 1 -2

U nás už začal proces schvalování, bude to chvíli trvat, ale bude se to rozšiřovat... Jediné co musí splňovat světlomět je klasické označení "E" což má většina světel v rámci typu auta stejné, takže nebude třeba homologovat každý typ modelu zvlášť... Osvědčení pro ČR už Osram dostal, teď bude záležet jen na rychlosti certifikace jednotlivých modelů aut...

Odpověď